ÖSYM, YÖKDİL/1 Sınav Sonuçlarını Açıkladı

ÖSYM, YÖKDİL/1 Sınav Sonuçlarını Açıkladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve Mart ayının ikinci haftasında yapılan YÖKDİL sınavının sonuçlarının açıklandığına yer verildi. İşte sınav sonuçları.

Eğitim 28.3.2022 10:53 0
ÖSYM, YÖKDİL/1 Sınav Sonuçlarını Açıkladı

Son dakika haberi: ÖSYM Başkanlığı, 2022 yılı YÖKDİL sınav sonuçlarını açıkladı.


Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 13 Mart 2022 tarihinde yapılan YÖKDİL sınavına ait sonuçların belli olduğu, sınav sonuçlarının ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden adayların erişimine açıldığına yer verildi.


ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:


"13 Mart 2022 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2022-YÖKDİL/1) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 28 Mart 2022 tarihinde saat 10.45'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.


Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  


Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır."


Sınav sonucunuza ulaşmak için sonu.osym.gov.tr adresine gidebilirsiniz.


Yorumlar (0)

Seç