ÖSYM 2024 sınav takvimi açıklandı: KPSS, YKS, ALES, DGS, YDS başvuru ve sınavları ne zaman?

ÖSYM 2024 sınav takvimi açıklandı: KPSS, YKS, ALES, DGS, YDS başvuru ve sınavları ne zaman?

Son dakika haberi geldi: ÖSYM 2024 yılı sınav takvimini yayınladı. Yayınlanan sınav takviminde sınav tarihleri ve başvuru tarihlerine yer verildi.

Sınav 6 Kasım 2023 15:28 0
ÖSYM 2024 sınav takvimi açıklandı: KPSS, YKS, ALES, DGS, YDS başvuru ve sınavları ne zaman?

Son dakika: ÖSYM sınav takvimi yayınlandı.

ÖSYM duyurusu şu şekilde:

2024 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlara ilişkin “ÖSYM 2024 Yılı Sınav Takvimi”ne 06 Kasım 2023 günü saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://www.osym.gov.tr adresinden erişilebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Yayınlanan takvimde KPSS, YKS, ALES, DGS, YDS ve diğer sınavların başvurularının ne zaman yapılacağı, sınavın ve sonuçların tarihlerine yer verildi.

Aşağıdaki takvimin PDF hali için TIKLAYIN

SINAV BAŞVURU DUYURULARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN MOBİL UYGULAMAMIZI ÜCRETSİZ İNDİRİN

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

* Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.

** Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59'a kadar artırımlı olarak; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

*** Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS), ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59'a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.

**** Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanabilecektir.

***** Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) kapsamında, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Bulgarca dillerinde yapılan yabancı dil sınavları, sadece elektronik sınav olarak ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir e-Sınav Binalarında) bu takvimde belirtilen tarihlerde yapılacaktır. 

****** Elektronik Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (e-YÖKDİL), elektronik sınav olarak ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir e-Sınav Binalarında) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59'a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;