ÖSYM, 2023/1 KPSS tercih tarihlerini açıkladı: Mülakatsız 2500 memur alımı ne zaman yapılacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

ÖSYM, 2023/1 KPSS tercih tarihlerini açıkladı: Mülakatsız 2500 memur alımı ne zaman yapılacak!

ÖSYM, 2023 yılının ilk KPSS tercih tarihlerini duyurdu. Mülakatsız dev memur alımı yapılacak. ÖSYM, memur alımı tarihlerini duyurdu.

Memur Alımı İlanları 7 Haz 2023 20:02 3
ÖSYM, 2023/1 KPSS tercih tarihlerini açıkladı: Mülakatsız 2500 memur alımı ne zaman yapılacak!

Son dakika: ÖSYM'den KPSS tercihleri ile memur alıım duyurusu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ÖSYM, kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak mülakatsız memur alımına değindi. KPSS 2023/1 kapsamında yapılacak kamu personeli alımında tarihler sonunda belli oldu.

2022 KPSS İLE BAŞVURU YAPILABİLECEK

KPSS 2023/1 kamu personeli atamasında en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından devlet kurumlarına en az 2 bin 500 personel alımı yapılması bekleniyor. Memur, mühendis, avukat, bilgisayar işletmeni, VHKİ, sağlık memuru, güvenlik görevlisi, hizmetli, şoför gibi kadrolara yapılacak kamu personeli alımında adaylar 2022 yılında aldığı KPSS puanı ile tercihlerini yapabilecek.

MÜLAKAT OLMAYACAK

KPSS 2023/1 ile kamuya yapılacak memur alımında adaylar herhangi bir mülakata alınmayacak. KPSS puanı ile mezuniyete göre kamuya atama yapılacak.

ÖSYM DUYURDU: İŞTE BAŞVURU TARİHLERİ

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada KPSS-2023/1: Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme işlemlerinin 6 Temmuz 2023 Perşembe günü başlayacağına yer verildi. Tercihler ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 13 Temmuz tarihine kadar alınacak. ÖSYM duyurusu şu şekilde:

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

KPSS ile memur alımı tercihleri internet üzerinden yapılacak. Memur alımı tercihleri başladığında, tercih ekranı açıldığında haberdar olmak için mobil uygulamamızı aşağıdaki linklerden indiirn:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Ay Önce
lise mezunları ataması bölüme Göre mi yapılıyor
Ziyaretçi 13 Ay Önce
35 yaş şartı varsa lütfen kalksın 🙏
Ziyaretçi 13 Ay Önce
Lise mezunlari kpss gardiyanlik yok mu