Osman Sezgin MEB Bakan Yardımcısı Oldu: Kimdir , Nerelidir?

Osman Sezgin MEB Bakan Yardımcısı Oldu: Kimdir , Nerelidir?

26 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan kararda Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine Osman Sezgin atandı. Peki Sezgin kimdir?

Eğitim 26 Tem 2022 08:24 0
Osman Sezgin MEB Bakan Yardımcısı Oldu: Kimdir , Nerelidir?

Osman Sezgin MEB Bakan Yardımcısı oldu.

26 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete sayısında bir açıklama yayımlandı. Yayımlanan açıklamaya baktığımızda Osman Sezgin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı örevine atandığı görüldü.

OSMAN SEZGİN KİMDİR?

Babası bir devlet memuru olan 1959 doğumlu Sezgin, ilkokul, ortaokul ve liseyi farklı şehirlerde okudu. Marmara Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi’nde ise doktora eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Koordinatörlüğü yapmıştır.

TRT 1’de yayınlanan sabah gençlik programına psiko-sosyal açıdan gençlik meseleleri üzerine konuşmacı. 2020 yılından beri her hafta Pazar günleri TRT Radyo 1’de Kutlu Yuva Mutlu İnsan programını yürütmektedir.

1992 yılında Harp Akademilerinde Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı mensubu albay, amiral ve generallerine; 1995 yılında ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü amir ve müdürlerine hizmet içi eğitim kursu eğitmenliği, hizmet içi eğitim semineri organizesi ve eğitmenliği yapmıştır.

2000 yılında Kalem Vakfı Okulları’nı kurmuştur ve burada özgün eğitim programları geliştirerek eğitim danışmanlığı görevini yürüttü. 

1995 yılından bu yana Türk Gençlik Vakfı başkanı görevini yapıyor. 2000 yılında kurduğu Kalem Vakfı başkanlığı görevlerini yapıyor. Sezgin Evli ve üç çocuk babasıdır.

Görevleri sırayla şu şekilde:

2004 ila 2005 arasında: İstanbul Emniyet Müdürlüğü Emniyet Amir ve Müdürlerine Hizmet İçi Eğitim Kursu

1997 yılında: Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Koordinatörü

1992 ila 1993 arasında: Harp Akademilerinde Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı mensubu, albay, amiral ve generallerine Hizmet İçi Eğitim ve öğretmenliği

1991 yılında: Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Koordinatörlüğü

1988 ila 1990 arasında: TRT 1'de her hafta pazartesi günleri yayınlanan sabah gençlik programında psiko-sosyal açıdan gençlik meseleleri üzerine her hafta uzman konuşmacı olarak katıldı.

Yorumlar (0)

Seç