Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu 16 Nisan'da başlıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu 16 Nisan'da başlıyor

OGM sözleşmeli 124 personel alımı başvurusu başlıyor. İşte başvuruya ilişkin son dakika bilgileri ve ilan detayları.

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu 16 Nisan'da başlıyor

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu başlıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında sözleşmeli kamu personel alımı başvuru ekranının kısa sürede açılacağı ve başvuruların alınmaya başlanacağına yer verildi. 124 personel alımında kadrolar şu şekilde verilmişti:

Avukat

Büro personeli

Şoför

Güvenlik görevlisi

Laborant

Mühendis

Tekniker

Aşağıdaki fotoğrafların büyük hali için TIKLAYIN

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlanın başvuruları internet üzerinden yapılacak. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup; lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

- Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

- 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ekte yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Başvurular 16 Nisan'da Kariyer Kapısı üzerinden alınacak. Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç