Ordu Üniversitesi mülakatsız personel alacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ordu Üniversitesi mülakatsız personel alacak

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde Ordu Üniversitesine sözleşmeli personel alınacağına yer verildi.

Ordu Üniversitesi mülakatsız personel alacak

Ordu Üniversitesi temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapacak.

Ordu Üniversitesi tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında personel alımı yapılacağına yer verildi. Alınacak personellerin temizlik görevlisi ve güvenlik ögrevlisi kadrolarında istihdam edileceği görüldü.

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair yönetmelik kapsamında yapılacak kamu personeli alımında başvurular bugün itibarıyla alınmaya başladı. Söz konusu personel alımında mülakat olmayacak. Peki personel alımı başvuru şartları nedir? Başvuru nasıl yapılacak?

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayınlanan personel alımına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

-Başvuracak adaylarda yukarıda aranılan nitelikler ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

-Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten alenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak. ç) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak,

-Ayrıca başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

-Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

-Belirtilen öğrenim düzeyi mezunu olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek,

-Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

-Adayların 2022 KPSS’ye girmiş olması, nitelikte belirtilen KPSSP94, KPSSP93 puan türüne sahip olması gerekmektedir.

-Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanına başvuracak adaylar için 5188 sayılı Kanunun 10.maddesindeki şartları taşıyor olmak, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. Vardiya ve nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

-Başvuru yapılan pozisyon ile ilgili onaylı belge veya sertifika sahibi olmak. 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular üniversite Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak. Bugün başlayan başvurular 15 gün boyunca devam edecek. Başvuru evrakları şu şekilde:

1- Sözleşmeli Personel Başvuru Formu (https://pdb.odu.edu.tr/Page/57/formlar) 2- T.C Kimlik Kartı fotokopisi, (tek sayfada önlü-arkalı), 3- Yukarıda aranan nitelikler bölümünde istenilen sertifika ve belgeler, 4- 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı), 5- 2022- KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi,  - Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSSP94 puanı - Önlisans mezunları için 2022 KPSSP93 puanı 6- Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı: Güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuranlar için; son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartının olması gerekmektedir. 7- Beden Kitle Endeksini Gösteren Belge: Güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuranlar için; başvuru tarihleri içinde sağlık kuruluşlarından alınan, boy-kilo ile beden endeksi tam ve net olarak yazılı olan imzalı ve kaşeli belge.

İlan metni için TIKLAYIN

Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

FİNANS7.COM | ANKARA

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç