Onursal Adıgüzel kimdir? Onursal Adıgüzel hangi partili?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Onursal Adıgüzel kimdir? Onursal Adıgüzel hangi partili?

Son dakika haberi: Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Onursal Adıgüzel'i görevden aldı. Peki Onursal Adıgüzel kimdir?

Haberler 15 Mayıs 2023 23:55 0
Onursal Adıgüzel kimdir? Onursal Adıgüzel hangi partili?

Onursal Adıgüzel kimdir?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, partide 2018'den beri sürdürdüğü görevinden ayrıldığını bildirdi. Peki Onursal Adıgüzel kimdir? Nerelidir? İşte detaylar.

ONURSAL ADIGÜZEL KİMDİR?

Onursal Adıgüzel 1985, Malatya doğumlu Türk siyasetçidir.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamış, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Çeşitli özel sektör firmalarında endüstri mühendisi ve yönetici olarak görev yapmıştır. Eylül 2010 ile Ocak 2011 tarihleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları MYK üyesi olarak görev yapmış, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 34. Olağan Kurultay'da, 18. Olağanüstü Kurultay'da ve 36. Olağan Kurultay'da Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. 25., 26. ve 27. dönem İstanbul milletvekilidir. Şubat 2018'den bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 26. yasama döneminde TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu, Çevre Komisyonu ve CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeliği yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Adıgüzel evli, bir çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç