Ön lisans KPSS ne zaman? Önlisans KPSS başvuru ve sınav tarihleri açıklandı 2024

Ön lisans KPSS ne zaman? Önlisans KPSS başvuru ve sınav tarihleri açıklandı 2024

Son dakika haberi geldi: ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2024 yılı KPSS ön lisans sınav ve başvuru tarihlerinin ne zaman olduğuna yer verildi.

KPSS 6 Kasım 2023 15:28 0
Ön lisans KPSS ne zaman? Önlisans KPSS başvuru ve sınav tarihleri açıklandı 2024

2024 KPSS ön lisans sınav ve başvuru tarihleri açıklandı.

ÖSYM Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada 2024 yılında yapılacak ön lisans KPSS'nin başvuru tarihleri ile sınavın yapılacağı tarihe yer verildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı resmi internet adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında 2024 yılında ön lisans KPSS'nin yapılacağına yer verilirken başvuruların ne zaman başlayacağı, sınavın ne zaman yapılacağı, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına yer verildi.

ÖSYM resmi duyurusunda şu bilgilere yer verildi:

2024 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlara ilişkin “ÖSYM 2024 Yılı Sınav Takvimi”ne 06 Kasım 2023 günü saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://www.osym.gov.tr adresinden erişilebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yayınlanan takvimde KPSS, YKS, ALES, DGS, YDS ve diğer sınavların başvurularının ne zaman yapılacağı, sınavın ve sonuçların tarihlerine yer verildi.

Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59'a kadar artırımlı olarak; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır

KPSS ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

2023 yılında yapılan KPSS'de her oturum 150 TL'ydi. 2024 yılında 200 lira olması bekleniyor. Sizce 200 TL çok mu? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ÖN LİSANS KPSS NE ZAMAN?

2024 yılında ön lisans KPSS başvuruları 13 Haziran ile 2 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınacak.

Başvuruların alınmasından sonra sınav 1 Eylül 2024 tarihinde 81 ilde yapılacak. KPSS başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;