On binlerce işçi bekliyor: Taşerona kadro artık gelmeli!

On binlerce işçi bekliyor: Taşerona kadro artık gelmeli!

On binlerce işçi kadro düzenlemesinin artık gelmesini bekliyor. Peki işçilere kadro ne zaman gelecek? Taşerona kadro ne zaman?

Çalışma Hayatı 18 Kasım 2023 2
On binlerce işçi bekliyor: Taşerona kadro artık gelmeli!

Taşerona kadro artık gelmeli.

Son dakika haberi: On binlerce taşeron işçi, kamuda kadroya geçmek için beklerken seçimden önce hallolması beklenen düzenleme geciktikçe gecikti. İşçiler, kadronun artık gelmesini isterken hükümet, son günlerde bu konudaki sessizliğini koruyor.

Taşeron işçiler, Finans7.com'a gönderdikleri mesajda kadro taleplerini şu şekilde iletiyor:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, canlı yayında taşeron işçilere kadro gelecek mi sorusuna,  taşeron dosyası bitti Karayolları başta olmak asıl işi yapanlar kadrolarına kavuşacak demişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı değişti. Sayın Vedat Işıkhan geldi. Bakan Vedat Işıkhan’dan Taşeron işçilere kadro açıklaması:

696 sayılı KHK kapsamı dışında bırakılan işçilerin Kamuda istihdam edilmesi çalışmaları devam ediyor”  demişti..

Kadro bekleyen başta karayolları ve kamuda çalışan tüm taşeron işçiler mağduriyetin giderilmesini verilen sözlerin tutulmasını istiyor. Twitter’da etkinlik düzenleyen taşeron işçiler yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor.  Cumhurbaşkanlığı ve CİMER olmak üzere, ilgili makamlara yazdıkları dilekçe ve mektuplarla yaşadıkları sorunları anlatan taşeron işçiler  mücadele etmeye devam ediyor.  .

Bir yandan  TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay Kapsam dışında kalan taşeron işçilerin  kadroya geçmesi bu sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyor.

Taşerona kadro açıklamasından, düzenleme meclise geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 12 Gün Önce
Bizlerde hakimızi istiyoruz yemek haneler ollarak kotro bizimde hakimiz eşit iş eşit ucret devlet ollarak bizi kendi bunyesine alsin taşorönehayır katroya evet
Ziyaretçi 12 Gün Önce
Kit taseronları yıllardır mağdur edildik hakkımız olan kadroyu söz verdikleri halde neden vermeyip oyaladilar anlamak mümkün değil
;