Ömer Yılmaz'dan Ankara'da Suya Yüzde 50 İndirim Açıklaması: ASKİ İşlevsiz Hale Gelecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ömer Yılmaz'dan Ankara'da Suya Yüzde 50 İndirim Açıklaması: ASKİ İşlevsiz Hale Gelecek

Ankara'da suya yüzde 50 indiirm konusunda son dakika açıklaması geldi. CHP Sincan İlçe Başkanı AK Partililere tepki gösterdi.

Siyaset 11 Ekim 2022 20:11 0
Ömer Yılmaz'dan Ankara'da Suya Yüzde 50 İndirim Açıklaması: ASKİ İşlevsiz Hale Gelecek

Ankara'da suya yüzde 50 indirim açıklaması.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, daha önce veto edilmesine rağmen AK Partili Meclis üyelerinin verdiği su fiyatlarında yüzde 50 indirim teklifinin kabul edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisi’nde, zaten maliyetinin yarısına satılan su ücretlerine AK Partili üyelerin yüzde 50 indirim yapılması teklifi, alınan veto kararına rağmen yeniden kabul edildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan ve iktidarın kasten zorlayıcı siyasi politika yürüttüğünü ifade eden CHP Sincan İlçe Başkanı Yılmaz;"Ankara’da suyun m3 maliyeti 24 TL, ücreti ise 13 TL’dir. Ayrıca sosyal yardım alan ailelere 10 tona kadar ton başı 1 TL’ye, öğrenci evlerine ise yüzde 50 indirimli su temin edilmektedir. Zaten maliyetinin yarısına ücretlendirilen su tarifesine yüzde 50 indirim yapılması, ASKİ’yi işlevsiz hale getirecektir. AKP'li büyükşehir belediyelerinde bile suya bu denli indirim yapılması dahi konuşulamaz. Çünkü ekonominin durumu belli. Biz ABB olarak zaten milyonlara indirimli su veriyoruz. AKP bunu kasten yapıyor. Kirli siyaset yürütüyor. Halkın nezdinde sosyal belediyecilikte parmakla gösterilen Ankara BB'ni küçük göstermeye çalışıyor. Biz bu tür oyunlara gelmeyeceğiz. Belediyeciliğimizi yapacak, halka en iyi sunmaya ve halkın üzerinden siyaset yürütenlerle mücadelemizi sürdüreceğiz."şeklinde konuştu.

ASKİ ise suyun indirimi satılması nedeniyle sene başından bu yana 500 milyon lira zarar edildiğini, bunun yürürlüğe girmesi ile sene sonunda zararın 1 milyon 100 bin lira olacağına yer verildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç