Okul Kıyafetlerine %60 Zam Geldi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Okul Kıyafetlerine %60 Zam Geldi!

Çocuğu okula giden velilerin ceplerine bir ateş daha düştü! Okul kıyafetlerine %60 zam geldi! İşte haberin detayları...

Eğitim 28 Ağu 2023 16:23 2
Okul Kıyafetlerine %60 Zam Geldi!

Okullar 11 Eylül'de açılıyor. Devlet okulları için kıyafet maliyeti 2 bin lirayı bulurken özel okullarda ise 2-3 katına çıkıyor. Geçen seneye göre ise fiyatlar yüzde 60 zamlandı.


Okullarda ders zili için geri sayım başlarken ailelerin de yeni eğitim dönemi için hazırlıkları sürüyor. Öğrencilerin en önemli ihtiyaçlarından biri de okul kıyafeti. Fiyatlar geçen seneye göre yüzde 60 zamlandı.

Satıcılar, zamları enflasyon ve hammadde fiyatlarına bağlıyor.

Etek, hırka, iki uzun kollu tişört olarak satılan okul takımlarının fiyatları 1000 TL. Bu takıma bir de zorunlu olan eşofman takımı eklendiğinde fiyat 1950 liraya çıkıyor.

İTHAL KUMAŞLARDA YÜZDE 100 ARTIŞ

Mağaza sahibi Kerem Demir, ithal kumaşlarda yüzde 100 gibi bir artış olduğunu dile getirdi.

Çocukların sağlığın uygun pamuklu ürünler kullandıklarını da ifade eden Demir, "Enflasyon zaten ortada kumaş ve nakliye maliyetlerinden, personel ve kira giderlerinden bunların hepsini üst üste koyduğumuz zaman bunun altı da çok mümkün gözükmüyor." dedi.

Vatandaşlarla önceki yıllarda pazarlık yapıldığını söyleyen Demir, "Bu sene fiyat itirazı görmüyoruz. İnanılmaz bir kredi kartı yoğunluğu var." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Okul formaları na indirim gelsin ben dar gelir bir aileyim şimdiden düşünüyorum nasıl alacagım diye birde zorunlu almamız gerekmiş yoksa coçugum renjide olur öyüzden almak zorundayım parayı ayarlaya bilirsem Allah yardım acımız olsun amin
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Dargelir li ailenin okula giden öğrencilerin okul formasını devlet karşılasa çok iyi olur fiyatlar çok pahalı