Okul Kantinlerinde Fiyatlar Fırladı! Öğrenciler ve Aileler Perişan!

Okul Kantinlerinde Fiyatlar Fırladı! Öğrenciler ve Aileler Perişan!

Dolar kuru ve enflasyondaki artış okul kantinlerini de etkiledi. Öyle ki veliler ve öğrenciler kantinlere giremez oldu. İşte, okul kantinlerinde lüks restoranları aratmayan fiyat listesi...

Eğitim 16 Eylül 2023 22:01 0
Okul Kantinlerinde Fiyatlar Fırladı! Öğrenciler ve Aileler Perişan!

Dolar kuru ve enflasyondaki artış hayatın her alanını etkilemeye devam ediyor! Temmuz ayında gelen KDV zammının ardından, bütün ürünlere yapılan zam, enflasyonun somut olarak market fiyatlarında hissedilmesine yol açtı. Ürünlerdeki fiyatlar birkaç gün içinde neredeyse 2 katına ulaşırken, öğrenciler ve veliler de bu durumdan olumsuz etkilendi.


FİYATLAR ARŞA ÇIKTI
Önceden uygun fiyatlara satılan ürünlerin şuan ki fiyatları 80-90 TL hatta kimi yerlerde 100 TL'ye kadar çıkabiliyor. Özellikle öğrencilerin kahvaltıda tükettiği açma, simit ve poğaça gibi ürünler 15 TL'den satılırken, meyve suyunun fiyatı da 15 TL'ye çıkarak 'yok artık' dedirtti.

Bunun yanı sıra süt 13 TL, küçük ayran ise 10 TL'den satışa sunuluyor. Kantinlerin vazgeçilmezi olan 100 gram karışık tost 100 TL, kaşarlı tost ise 80 ila 90 TL arasında satılıyor. Hamburger 50 TL olurken, ekmek arası köfte yemek isteyen bir öğrencinin ödeyeceği minimum tutar ise 60 TL oluyor.

Söz konusu yüksek fiyatlar veliler ve öğrencilerin bütçelerini oldukça zorlarken, çözüm arayışları da gündeme gelmeye başladı. Yetkililerin bu konuda önlem alması ve fiyat artışlarını kontrol etmesi gerekiyor. Diğer türlü, öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılama konusunda fazlasıyla zorlanacakları ve velilerin yaşayacakları maddi sıkıntı endişesi gittikçe büyüyor.

 

Yorumlar (0)

Seç