Öğretmenler promosyonda üzülmeye devam ediyor: 16 bin lira verilecek

Öğretmenler promosyonda üzülmeye devam ediyor: 16 bin lira verilecek

Milli Eğitim'lerden promosyo0n anlaşmaları gelmeye devam ediyor. İşte gelen son dakika açıklaması ve promosyon anlaşması.

Bankalar 22 Nisan 2023 11:14 0
Öğretmenler promosyonda üzülmeye devam ediyor: 16 bin lira verilecek

Develi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün promosyon anlaşması açıklandı.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden haberler geliyor. Gelen son dakika açıklamalarında il ve ilçe MEM bünyelerindeki personeller ile öğretmenlere ödenecek promosyon anlaşmalarına yer verildi.

ÖĞRETMENLERE DÜŞÜK PROMOSYON

Polislere, Adalet Bakanlığı personellerine, sağlıkçılara 20 bin liranın üzerinde promosyon anlaşmaları gelirken öğretmenlere 20 bin liranın altında rakamlar veriliyor. Sadece bununla kalsa iyi. 10 bin liranın altında anlaşmalar bile geliyor. Öğretmenler de İçişleri, Adalet ve Sağlık Bakanlığının yaptığı gibi merkezi bir anlaşma ve daha iyi bir promosyon bekliyor.

DEVELİ'DE 16 BİN LİRA HESAPLARA YATACAK

Develi İlçe Milli Eğitim tarafından yapılan son dakika açıklamasında 16 bin liralık promosyon için İş Bankası ile anlaşıldığına yer verildi. Açıklamada, "'İş Bankası Develi Şubesi ile Müdürlüğümüz arasında yapılan 3 yıl süreli protokolde 2021 Mali yılı şubat ayından başlamak üzere 3'er aylık dönemler halinde kişi başı 312 TL ödenmesi üzerinde maaş promosyon anlaşması yapılmıştı" denildi ve şu ifadeler kullanıldı:

"Müdürlüğümüz bünyesinden görev yapan öğretmen ve diğer personellere yönelik yapılan anket ve alan yoklamalarında camiamızın yeni sözleşme yapılması talebi neticesinde mevcut devam eden maaş promosyon sözleşmesinin fesih edilmesine ve yeni sözleşme imzalanmasına karar verilmiştir.

"Sözleşmenin imzalandığı 2021 Malı yılı şubat ayında ilgili bankaya 5.000.000 TL olan aylık nakit akışı Eylül 2022'den itibaren yaklaşık 15.000.000 TL ve Ocak 2023'ten itibaren de 25.000.000 TL'ye yaklaşmıştır. Artan bu nakit akışı ve piyasa şartları dikkate alınarak promosyon miktarının yeniden revize edilmesi konusunda İş Bankası Develi Şubesine defalarca yazı yazılmış ve kurumumuz tarafından 2 defa yapılan promosyon ihalesine ilgili banka katılmış maalesef yeterli bir teklifte bulunmamıştır.

05.04.2023 tarihinde yapılan maaş promosyon ihalesinde kişi başına 16.000 TL teklif veren Yapı Kredi Bankası Develi Şubesi ile 19.04.2023 tarihinde sözleşme imzalanmış olup İş Bankası Develi Şubesi ile devam eden sözleşme 15.05.20123 tarihinde fesih edilecektir.  

Pesin olarak alınmayan 3'er aylık dönemler halinde ödenen promosyonun, 9 ay önce feshinden kaynaklanan ve sözleşmenin kalan kısmının borç olarak hesaplanması gerekirken hukuka ve mevcut piyasa şartlarına ticari teamüllere aykırı olarak erken fesih nedeniyle kurumumuza 3.027.960,00 TL geri ödeme borcu çıkartılmıştır. Bütün sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz geçmiş 27 ay üzerinden hesaplana fesih ceza bedelini kabul etmediğimizi ve personelimizin haklarını savunmak için İş Bankası Develi Şubesi ile hukuki mücadelemizi başlatacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Yeni maaş promosyon sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen Şube Müdürümüz Sn. Yunus Topuz'a, Destek Hizmetler Birim Şefimiz Sn. Hacı Yanmaz'a, Yapı Kredi Bankası Develi Şubesi Müdürü Sn. Oben Mücahit Sivri'ye; sendika temsilcilerimiz Sn. Cemal Oğuz Kuzu'ya, Sn. Mehmet Kahya'ya, Sn. Ahmet Arık'a ve emeği geçen herkese teşekkür eder camiamıza hayırlı olmasını dilerim.''"

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç