Öğrencilere Satılacak Vergisiz Telefon Markaları Belli Oldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Öğrencilere Satılacak Vergisiz Telefon Markaları Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar desteğinin detaylarını açıkladı. Peki hangi modeller vergiden muaf olacak? İşte detaylar...

Eğitim 27 Eylül 2023 09:32 0
Öğrencilere Satılacak Vergisiz Telefon Markaları Belli Oldu!

Kabine Toplantısı sonrasında öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar desteğinin detaylarını açıkladı. Erdoğan, cep telefonu ve bilgisayar için öğrencilere 5 bin 500 TL'ye kadar destek verileceğini bildirdi.

VERGİSİZ SATILACAK TELEFON VE BİLGİSAYARLARIN AYRINTILARI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgün eğitimde öğrenim gören gençlere, "9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 lirayı geçmeyen şekilde destek vereceğiz." dedi.

Erdoğan açıklamasında "Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, öte yandan "Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz." açıklamasında bulundu.

KİMLER YARARLANACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre örgün eğitimde yer alan öğrenciler bu imkandan yararlanabilecek.

HANGİ TELEFONLAR VERGİSİZ ALINABİLECEK?

9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonları bu kapsamda yer alacak.

Vivo, Samsung ve General Mobile gibi markaların bu fiyat limitine sahip modelleri öğrenciler tarafından satın alınabilir.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç