Öğrencilere 6841 TL karne hediyesi: Başarı teşvik programı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır?

Öğrencilere 6841 TL karne hediyesi: Başarı teşvik programı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır?

Öğrencilere 6841 TL karne hediyesi hakkında açıklama geldi. Programın başvurusuna dair bilgiler ve detaylar geldi.

Eğitim 21 Kasım 2023 0
Öğrencilere 6841 TL karne hediyesi: Başarı teşvik programı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır?

Öğrencilere 6841 TL karne hediyesi: Başvuru ne zaman, nasıl yapılır?

Geçen sene Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yapmış ve başarılı öğrencilere sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla destek ödemesi yapılacağını söylemişti. Peki başarı teşvik programı başvurusu başladı mı? Başvuru ne zaman yapılacak? Takdir teşekkür belgesi alanlara deste ödemesi ne zaman?

Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı açıklaması şu şekildeydi:

12 Aralık 2022 tarihinde bu açıklama gelmişti. Ancak bu açıklamadan sonra 6 Şubat deprem felaketini yaşadık. Deprem felaketi nedeniyle devlet, tüm imkanlarını 11 il için seferber etti ve bölgenin yeniden ayağa kaldırılması adına birçok dstek verildi verilmeye de devam ediliyor.

Başarı teşvik programı da bu nedenle ertelenmişti. Gelen bilgilere göre başarı teşvik programının bu sene yürürlüğe alınmasının planlandığı öğrenildi. Sayın Cumhurbaşkanının açıkladığı müjdenin hayata geçmesi ile birlikte okullarında başarılı olan öğrencilere asgari ücretin yüzde 60'ı kadar bir destek ödemesi yapılacak.

15 tatilde ve yaz tatilinde yapılacak söz konusu destek ödemesii çin öğrencilerin sınıfında ilk 3'e ve okulda ilk 5'e girmesi gerekecek.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Söz konusu destek ödemesinin başvuruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla yapılacak. Ocak ayında bu konuda açıklama gelmesi ve 15 tatilde karnesi iyi gelen öğrencilere söz konusu destek ödemesinin yapılması bekleniyor. Başvuru formu yayınlandığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;