OGM Orman Mühendisi alımı başvurusu bitiyor: Sonuçları ne zaman açıklanacak 2023

OGM Orman Mühendisi alımı başvurusu bitiyor: Sonuçları ne zaman açıklanacak 2023

OGM orman mühendisi alımı başvurusu sona eriyor. Peki sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuçlar için beklenen tarih.

Sınav 24 Ocak 2023 18:34 0
OGM Orman Mühendisi alımı başvurusu bitiyor: Sonuçları ne zaman açıklanacak 2023

OGM 249 orman mühendisi alımı başvurusu sona eriyor: Sonuçları ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada orman mühendisi kadrosunda istihdam etmek üzere 249 personel alınacağına yer verilmişti. Yayınlanan ilana başvurular 25 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. Başvurularda son saatlere girilmesi ile birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağı konusu merak edildi. 

Başvuru şartları şu şekildeydi:
a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
b) 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2022-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
c) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmak.
ç) Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
d)
 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1'de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.
e) Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

BAŞVURU KARİYER KAPISINDAN

İlana başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alınıyor.

SONUÇLAR NE ZAMAN?

Başvuru sonuçları için yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

2022 yılı KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu, belirlenen pozisyon sayısının (249) 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.
Sözlü ve uygulamalı sınava katılmaya hak kazanan adayların sınavları Ankara ilinde yer alan Orman Genel Müdürlüğü Beştepe Mah. Söğütözü Cad. No: 8/1 06560 Yenimahalle/ANKARA adresinde yapılacak olup adayların isimleri, sınava katılacakları tarih ve saati Genel Müdürlüğümüz internet adresinde (www.ogm.gov.tr) duyurulacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınavların ilk başlangıç tarihi 13/02/2023 olarak öngörülmektedir, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacak olup adayların Genel Müdürlüğümüz internet adresini (www.ogm.gov.tr) takip etmeleri önemle rica olunur.
Adayların sınava gelirken yanlarında fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmaları zorunludur.

Sonuçların açıklanacağı tarih henüz belli değil. Ancak sözlü mülakatlar 13 Şubat'ta başlayacak. Buna göre bakacak olursak sonuçların 6-10 Şubar arasında açıklanması bekleniyor.

Finans7.com | Ankara

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç