OGM işçi personel ve orman muhafaza memuru alımı başvuru sonuçları bekleniyor 2023

OGM işçi personel ve orman muhafaza memuru alımı başvuru sonuçları bekleniyor 2023

Son dakika haberi: OGM işçi ve personel ile orman muhafaza memuru alımı sonuçları bekleniyor. İşte gelen son açıklamalar.

Sınav 5 Mart 2023 22:08 0
OGM işçi personel ve orman muhafaza memuru alımı başvuru sonuçları bekleniyor 2023

OGM işçi personel orman muhafaza memuru alımı sonuçları bekleniyor.

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırmak üzere işçi ve personel ile memur alımı yapılacağı geçen ay açıklanmıştı. Yapılan açıklamaya baktığımızda deprem nedeniyle seçim aşamalarının ertelendiğine yer verildi.

OGM resmi sayfasından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"131 GEÇİCİ İŞÇİ VE 141 ENGELLİ İLE 83 ESKİ HÜKÜMLÜ/TMY STATÜSÜNDE DAİMİ İŞÇİ ALIMLARININ EVRAK TESLİM AŞAMASI VE SÖZLÜ/UYGULAMALI SINAV TARİHLERİNİN ERTELENMESİNE İLİŞKİN İLAN 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yararlananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 131 geçici işçi alım ilanı 29/12/2022 tarihli ve 32058 sayılı ve 141 Engelli ile 83 Eski Hükümlü/TMY statüsünde daimî işçi alım ilanı ise 6/12/2022 tarihli ve 32055 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanmıştır. 

İşçi alımlarına ilişkin başvurular 02-06/01/2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu aracılığıyla alınmış olup, başvurusu geçerli sayılan adaylar arasından Bölge Müdürlüklerince noter huzurunda kuralar çekilmiş ve kurada asil, yedek ve öncelikli çıkan adaylardan istenen evraklar 01/02/2023 – 10/02/2023 tarihleri arasında başvuru yaptıkları Bölge Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne elden teslim etmeleri istenmiştir. 

Ancak merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem nedeniyle evrak teslim aşaması ve sonrasında yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınavlar ileri bir tarihe ertelenmiştir. Evrak teslim tarihi ve sonrasında yapılacak olan sözlü ve uygulamalı sınavlara ilişkin yer ve tarih bilgisi daha sonra Genel Müdürlüğümüz ile Bölge Müdürlüklerimizin resmi internet adreslerinden duyurulacaktır. 

Deprem felaketinde hayatının kaybeden vatandaşlarımıza Allah' tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun, geçmiş olsun"

ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI

Orman Muhafaza Memuru alımında ise başvurular 19 Şubat 2023 tarihine kadar alınmıştı. Başvuru sonuçları için henüz tarih belli değil. Başvuru sonuçları açıklanınca haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç