OGM 5 Bin İşçi Alımı Nihai Listesi İŞKUR'da Yayımlanmaya Başladı: İşte Kura Çekimi Tarihi

OGM 5 Bin İşçi Alımı Nihai Listesi İŞKUR'da Yayımlanmaya Başladı: İşte Kura Çekimi Tarihi

İŞKUR üzerinden yapılan açıklamada OGM 5 bin işçi alımı nihai listelerinin belli olmaya başladığına yer verildi. İşte duyuru ve detaylar.

Kamu 22.4.2022 11:52 0
OGM 5 Bin İşçi Alımı Nihai Listesi İŞKUR'da Yayımlanmaya Başladı: İşte Kura Çekimi Tarihi

OGM 5 bin işçi alımında nihai listeler belli olmaya başladı: Kura çekimleri bayramdan önce yapılacak.

Orman Genel Müdürlüğü geçen haftalarda yayımladığı duyuruda en az ilkokul mezunları arasından farklı kadrolara 5 bin geçici işçi alıım yapacağını açıkladı. İlanın yayımlanmasından sonra başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet adresi üzerinden , kamu ilanları kısmından geçen hafta pazartesi günü alınmaya başladı. Başvurular Cuma gününe kadar alındı ve ilana on binlerce aday müracaatını yaptı. Türkiye geneliende birçok şehre yapılan personel alımında başvuruların Cuma günü sona ermesinin ardından adaylar, nihai listenin yayımlanmasını ve kura çekiminin yapılacağı günü beklemeye başladı. Biz de Finans7.com olarak süreci adaylar için anbean takip ediyoruz. 

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

OGM ilanında aşağıdaki kadrolara , belirtilen sayılarda toplamda 5 bin işçi alımı yapılacak:

Diğer Orman İşçisi pozisyonuna 3937 işçi alınacak,
İtfaiyeci pozisyonuna 500 işçi alınacak,
Aşçı pozisyonuna 280 işçi alınacak,
Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar pozisyonuna 183 işçi alınacak
İşletme Elektronik Bakımcısı pozisyonuna 100 işçi alınacak.

NİHAİ LİSTELER YAYIMLANMAYA BAŞLADI

İŞKUR sayfasında OGM 5 bin işçi alımı için nihai listelerin belli olmaya başladığına yer verildi. Adaylar aşağıdaki adımları takip ederek nihai listeye bakabilirler:

esube.iskur.gov.tr adresini tarayıcıda açın.

Daha sonra iş arayan kısmından giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menüde İŞ BAŞVURULARIM kısmına tıklayın. 

Daha sonra karşınıza iş başvurularınız çıkacaktır. Burada OGM'nin ilan numarasına tıklayın. Açılan yeni sekmenin alt kısmında NİHAİ LİSTE yazısını göreceksiniz. Buna tıklayarak listeyi görebilirsiniz.

İller nihai listeleri açıklamaya başladı. Başvurduğunuz şehir henüz açıklamadıysa daha sonra tekrar kontrol edin. 

Nihai liste ne demek: Nihai liste, kuraya girecek adayların listesidir. O listredeki adayların hepsi kuraya alınacak ve adaylar kura ile seçilecek.

KURA ÇEKİMİ TARİHİ

OGM 5 bin işçi alımı kura çekimi tarihi 28 Nisan olarak açıklandı. 28 Nisan Perşembe günü Kura çekimi iller bazında yapılacak ve her kadro için 4 katı kadar aday belirlenecek. OGM'nin duyurusunda konu ile ilgili, "Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi Türkiye İş Kurumu açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır." ifadelerine yer verildi. 

Kura çekimi sabah saatlerinde başlayacaka ve devam eden saatlerde sona erene kadar sürecek. Kura çekimi sonuçlarının aynı gün ya da bir sonraski 29 Nisan günü kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. Kura çekiminin canlı yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor. Canlı yayın olursa takipçilerimizle paylaşacağız. Finans7.com'u takipte kalın. Kura çekimi sonucu açıklandığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı TIKLA İNDİR

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)

Seç