ÖDEME TARİHİ AÇIKLANDI! Aile Destek Programı 450-550-600 Lira Destek Paraları Ödemeleri Başlıyor...

ÖDEME TARİHİ AÇIKLANDI! Aile Destek Programı 450-550-600 Lira Destek Paraları Ödemeleri Başlıyor...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye Aile Destek Programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ekonomi 23 Tem 2022 22:09 3
ÖDEME TARİHİ AÇIKLANDI! Aile Destek Programı 450-550-600 Lira Destek Paraları Ödemeleri Başlıyor...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye Aile Destek Programı ile ilgili açıklamalarda bulundu.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık son olarak yaptığı açıklamada çalışanlar ve emeklilerin de programa başvuru yapabileceğini duyurdu. 450 - 600 TL arasında değişen tutarlar ile düzenli olarak ödenecek olan destek paketinin başvuru şartları, ödeme tarihleri ve başvurunun hangi platform üzerinden yapılacağı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu Aile Destek Programı başvuruları e-devlet platformu üzerinden alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Aile Destek Paketi tarihleri ve detayları hakkında açıklamalarda bulundu. Peki, "2022 Aile Destek Programı nedir, kimler yararlanabilir?" İşte konuyla ilgili merak edilen soruların yanıtı...

ÇALIŞANLAR VE EMEKLİLER DE BAŞVURU YAPABİLECEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medyadan açıklama yaptı:

ÇALIŞANLARIMIZ:

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3'ünden az olması koşuluyla;

Özel sektör çalışanları

Esnaf, sanatkâr ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir.

EMEKLİLERİMİZ:

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3'ünden az olması koşuluyla;

SSK emeklileri

BAĞKUR emeklileri

Emekli Sandığı emeklileri

SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.

"ÖDEMELER BU CUMA BAŞLIYOR"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık paylaşımında, "Ayrıca Temmuz'da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet'e!" ifadelerini kullandı.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, katıldığı bir televizyon programında Türkiye Aile Destek Programı'ndan yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını beklediklerini belirterek, "Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz" dedi.

Bakan Yanık, "Türkiye Aile Destek Programı'ndan yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını bekliyoruz. Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz. Yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek. Bunu 12 ay boyunca süreli ve düzenli yapmış olacağız. Başvuruları inşallah 27 Haziran Pazartesi günü almaya başlayacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

PARALAR NEREYE YATACAK?

Paralar başvuru sırasında verilen İBAN numarasına yatırılacak. İBAN girmeyenler ise paralarını PTT'den alabilecek. Siz hangi şehirden bekliyorsunuz?

Paralar gelecek cumadan itibaren hesaplara yatacak. Süreçten haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 26 Gün Önce
benimki surec devam ediyor diyor ne zaman sonuclanir
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Usak
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Konya