Oba Makarnacılık'tan bozuk un açıklaması geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Oba Makarnacılık'tan bozuk un açıklaması geldi

Son dakika haberi: Oba Makarnacılık'tan yapılan açıklamada bozuk un haberlerine açıklama getirildi.

İş Dünyası 12 Mart 2024 0
Oba Makarnacılık'tan bozuk un açıklaması geldi

Bozuk un videosu hakkında Oba Makarnacılık'tan açıklama.

Geçen günlerde borsada işleme başlayan Oba Makarnacılık için bugün sosyal medya üzerinde bir video yayınlandı. Yayınlanan videoda Oba Makarnacılık'a ait olduğu belirtilen bir yerde bozuk un çuvallarının olduğu iddia edildi.

Söz konusu iddialar sonrası Oba Makarna'nın hissesinde yüzde 8'lere varan bir düşüş yaşandı. Yaşanan düşüş sonrası bir açıklama geldi. Gelen açıklamada iddiaların yalan olduğuna yer verilerek şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde Twitter (X), Telegram, İnstagram vb sosyal medya platformlarında gündeme gelen, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satışına ilişkin iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Paylaşılan görüntüler ihracatını gerçekleştirdiğimiz buğday irmiğine ait olup, Afrika'da üretici olan müşterimize özel olarak üretilmiştir. Yarı mamul olan bu ürünün üreticiye maksimum 30 ila 40 gün içerisinde ulaşması gerekmektedir. Ancak aktarma limanındaki gemi acentalarından kaynaklı gecikmesinden dolayı üreticinin maksimum teslim sürelerinde ürünü temin edememesi, ürünün menşei olan ülkeye geri getirilmesine sebep olmuştur.

Geri getirilen bu ürüne ilişkin olarak imha talebi 06.03.2024 tarihinde vekilimiz Ünsped Gümrük Müşavirliği tarafından T.C. Ticaret Bakanlığı Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü İskenderun Gümrük Müdürlüğü'ne iletilmiş olup, İskenderun Gümrük Müdürlüğü tarafından 06.03.2024 tarihine evrak kaydına alınmıştır. Ayrıca, üründe taşıma kaynaklı bozulma yaşandığı için ürün bedeli sigorta şirketi tarafından karşılanmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımız çerçevesinde, sosyal medyada yer alan haber ve söylentiler gerçeği yansıtmadığından bunlara itibar edilmemesi gerektiğini, söz konusu haber ve söylentiler hakkında bütün haklarımızın saklı olduğunu ve gerekli hukuki ve cezai süreçlerin başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç