Nureddin Nebati'den Memur ve Emekli Maaşlarına Enflasyon Farkı Açıklaması

Nureddin Nebati'den Memur ve Emekli Maaşlarına Enflasyon Farkı Açıklaması

Kamu personelleri ile emeklilere Temmuz'da yapılacak maaş zammı için Bakan Nureddin Nebati bir açıklama yaptı.

Çalışma Hayatı 20.6.2022 22:45 0
Nureddin Nebati'den Memur ve Emekli Maaşlarına Enflasyon Farkı Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bir son dakika açıklamasında bulundu ve memur ile emekli zammına değindi.

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geçtiğimiz günlerde bir soru önergesi hazırladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yanıtlaması üzerine verilen soru önergesinde emekli aylıklarının iyileştirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar soruldu.

Söz konusu soru önergesine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den cevap geldi. Gürer’in  verdiği soru önergesine gelen cevapta, “Enflasyonun yüzde 7,5'i aşması halinde aşan kısım 2022 yılının Temmuz ayından geçerli olmak üzere kamu görevlilerinin ve memur emeklilerinin aylık ve ücretlerine enflasyon farkı olarak yansıtılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Memur ile memur emeklilerine yapılacak maaş zamları, zamma ek olarak yapılacak düzenlemelerin ne olacağının yöneltildiği Bakan Nebati, enflasyon farkına değindi ve zammın buna göre yapılacağını söyledi. 

Gürer'in verdiği önergeye Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzası ile verilen cevapta şu ifadelere yer verildi:

“Kamu görevlilerinin ve memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde 2022 yılının Ocak ayından geçerli olmak üzere enflasyon farkı dahil yüzde 30.95 oranında artış yapılmış olup Temmuz ayından geçerli olmak üzere de yüzde 7 oranında artış yapılacaktır. Ayrıca, 2022 yılının birinci altı aylık döneminde gerçekleşen enflasyonun yüzde 7,5'i aşması halinde aşan kısım 2022 yılının Temmuz ayından geçerli olmak üzere kamu görevlilerinin ve memur emeklilerinin aylık ve ücretlerine enflasyon farkı olarak yansıtılacaktır”

4 TEMMUZ'DA BELLİ OLACAK

4 Temmuz'da açıklanacak enflasyon rakamları ile birlikte enflasyon farkı belli olacak ve memur ile memur emeklisi , SSK Bağ Kur emeklilerinin maaş zamları belli olacak. Son rakamlar için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç