Nureddin Nebati: Türkiye'ye İlgi Gittikçe Artıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Nureddin Nebati: Türkiye'ye İlgi Gittikçe Artıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı son dakika açıklamasında yabancı yatırımcının ilgisinin arttığını söyledi.

Ekonomi 12 Ekim 2022 23:26 0
Nureddin Nebati: Türkiye'ye İlgi Gittikçe Artıyor

Amerika'ya giden Nureddin Nebati'den dikkat çeken açıklamalar geldi.

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların yıllık toplantıları Amerika'nın başkenti Washington’da yapılıyor. Buradaki programlara Türkiye'den Hazine ve MAliye Bakanı NMureddin Nebati katıldı.

Bakan Nebati, buradaki temasları ile ilgili bir son dakika açıklamasında bulundu. Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada Nebati, ikili görüşmeler kapsamında ilk olarak Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) Başkanı Carlo Monticelli ile bir görüşme yaptıklarını söyledi. Bu görüşme ile ilgili konuşan Bakan Nebati, “İş birliğimizin önümüzdeki yıllarda yeni projelerle daha da güçlenmesi gerektiğinin altını çizerek özellikle Banka’nın ülkemizdeki proje hacminin artırılması ve yönetişim konularına değindik" dedi.

Bir diğer görüşmesinde Alman mevkidaşı ile bir araya gelen Bakan, önemli değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi. Bakan Nebati, Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner ile yaptığı görüşmeye ilişkin, “NATO müttefikimiz ve en büyük ticaret ortağımız olan Almanya ile küresel ekonomik gelişmeleri ve ekonomilerimize yansımalarını ele aldık. Ülkelerimiz arasındaki ticaret hacmini artırma hedefimizi ve karşılıklı atılabilecek adımları değerlendirdik.” ifadelerini kullandı.

ABD'nin dev bankası JP Morgan tarafından düzenlenen Yatırımcı Semineri'ne katılan Bakan Nebati, burada birçok yatırımcı ile bir araya geldiklerini söyledi ve “Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri ve Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde ülkemizin güçlü yatırım potansiyelini ele aldığımız toplantıda, yatırımcıların, Türkiye’ye olan ilgisinin artarak devam ettiğini görmek bizi memnun etti.” dedi.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç