Nureddin Nebati: 'Tek sorunumuz var'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Nureddin Nebati: 'Tek sorunumuz var'

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada tek sorun olduğunu söyledi.

Ekonomi 17 Ocak 2023 20:52 1
Nureddin Nebati: 'Tek sorunumuz var'

Bakan Nebati'den son dakika açıklaması: Tek sorunumuz var.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı son dakika açıklamasında tek sorunun enflasyon kaldığını söyledi. Enflasyonun da düşüş aşamasında girdiğini söyleyen Bakan, bu konuda tedbirlerin karşılık bulduğunu söyledi.

Açıklamasında muhalefete, Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini eleştiren Bakan Nebati, "Yurt dışından danışmanlar getiriyorsunuz, rakamları okumak için. Büyük bir dijital ortamın yıllardır dünyanın en ucundaki köylerinde dahi kullanıldığı video konferansla yüzyılın toplantısını yapıyorsunuz. Bu yüzyıl toplantısında danıştığınız yabancılara, içerideki danışmanlarınıza, içeride sabahtan akşama kadar rakamları bir tarafa atarak yorum yapanlara sormak lazım, 'Dilinizi mi yuttunuz?'. Hani ekonomi rakamlardı? Dün de dünyanın en zor döneminde 2022 yılı bütçe gerçekleşmelerini rakam rakam ifade ettik" dedi ve açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Buyurun rakamları konuşalım diyoruz. Yoruma bak, 'Yurt dışı çıkış harcını kaldıracağım'. İddia mı ediyorsun çık rakamları konuş. Hani rakamlar gerçeği söylüyordu? O zaman dünyanın karşı karşıya kaldığı son 100 yıl içerisindeki en zor yıllarından birisi olan 2022'de Türkiye'nin başarıları karşısında şöyle bir şapkanı çıkar ve 'yine Recep Tayyip Erdoğan haklı çıktı' de ve gerçekliği kabul et. Milletimiz kimin Türkiye için gece gündüz demeden hizmet aşkıyla koştuğunu, kimin de çarpıtmalardan medet umduğunu çok iyi biliyor. Hiç kimse milletimizin gözünü el çabukluğuyla boyayarak, iradesini esir alabilecek güçte değildir. Rakamlar ve gerçekler gün gibi ortadır. Bilinmelidir ki Türkiye Ekonomi Modeli'ni devreye alan Türkiye, güçlü bir üretim ekonomisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyişinde kesin kararlıdır."

-TEK PROBLEMİMİZ VAR

Bakan tek problem olduğunu , onun da enflasyon olduğunu söyledi ve "Tek problemimiz var, enflasyon. O da son iki aydır düşüş eğiliminde ve bu düşüş eğilimi devam edecektir. Zira küresel emtia ve enerji fiyatlarında normalleşme başladı. Kurlardaki oynaklık azaldı. Üretici fiyatlarının tüketici enflasyonu üzerindeki artırıcı etkisi azaldı. Beklentilerde iyileşme başladı. Ayrıca iş dünyamız enflasyonla mücadelemize fiyat sabitleme katkılarıyla, hatta indirim yaparak destek oluyor. Sizleri ve tüm iş dünyamızı da fiyat sabitleme kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Ay Önce
bunlarda sirf milket aksama kadar birbirini yesin diye hikayeden birbirini lafliyo eeee sonuc açız kardesim aç aç kime ne name yapiyolar . kafalari guzel galiba .