Nureddin Nebati: 'Allah 15 Temmuz'u Bir İkram Olarak Verdi'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Nureddin Nebati: 'Allah 15 Temmuz'u Bir İkram Olarak Verdi'

15 Temmuz darbe girişimi hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'nin yaptığı açıklamalar gündem oldu.

Haberler 26 Ekim 2022 08:33 0
Nureddin Nebati: 'Allah 15 Temmuz'u Bir İkram Olarak Verdi'

Bakan Nebati'den 15 Temmuz açıklaması geldi.

Bir programa katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dikkat çeken ifadeler kullandı. Bakan Nebati açıklamasında 15 Temmuyz darbe girişimi hakkında bir değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medyada gündem olan söz konusu açıklamasında Bakan Nebati, 15 Temmuz'u bir nimet olarak gördüklerini söyledi ve "Allah bize 15 Temmuz'u bir ikram olarak verdi diyorum ben. Hem kendimizi bildik, hem kendimizi tanıdık, hem bu ülkenin karşılaşabileceği her türlü ihanetin nasıl giderileceğine ilişkin olarak büyük bir tecrübe edinmiş olduk, 246 şehidimize ve 2 bin üzerinde gazimize rağmen büyük bir ikram olarak düşünüyorum ben" dedi.

Bakan Nebati'nin söylediği bu sözler sosyal medya üzerinde gündem oldu. 15 Temmuz darbe girişiminde eski eşi ve oğlunu kaybeden Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok, söz kousu sözlere tepki gösterdi ve şu ifadeleri kullandı: "Hadi ordan, Sana ikram olan bize zehir oldu. Siz neyin ne olduğunu ölümle mi öğrendiniz Allah aşkına. Şehit sayısını bile yanlış söylüyorsun Nureddin Nebati. 246 değil, 251 şehit. Bunu bile öğrenmemişsiniz, diğer konular sana ağır gelir zaten"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Nebati: 15 Temmuz, Allah'ın bize bir ikramıydı Darbe girişiminden en çok faydalanan, tek adam sistemini dayatan, zenginliğine zenginlik katan bir tek siz oldunuz. Size elbette 'ikram' gibi gelir. Peki ya şehit olanlar, haksız ihraç edilenler, hayatı kararan milyonlar." ifadelerini kullandı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç