Nureddin Nebati Açıkladı: 100 Bin Yeni Personel Alımı Yapılacak

Nureddin Nebati Açıkladı: 100 Bin Yeni Personel Alımı Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı son dakika açıklamasında 100 bin kişinin işe alınacağını söyledi.

İş İlanları 12 Eylül 2022 16:33 0
Nureddin Nebati Açıkladı: 100 Bin Yeni Personel Alımı Yapılacak

Nureddin Nebati: 100 bin kişi işe alınacak.

Hazine ve MAliye Bakanı Nureddin Nebati bir son dakika açıklaması yaptı. Twitter adresi üzerinden açıklama yapan Bakan Nebati, sosyal konut projesi ile 100 bin kişiye iş kapısı açılacağını söyledi. İşsizlik rakamları hakkında konuşan Bakan Nebati, "Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı 2022 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre 0,3 puan azalarak yüzde 10,1 seviyesinde gerçekleşmiştir. Geride kalan 2 yılda işsizlik oranındaki düşüş 4 puanı aşmış durumda." dedi.

"Orta Vadeli Program’da yer alan yıllık ortalama 890 bin kişilik istihdam artışı ve tek haneli işsizlik oranı hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz." diyen Bakan Nebati, sosyal konut projesi hakkında gündüz saatlerinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için Türkiye tarihinin en büyük sosyal konut projesini Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başlatıyoruz. Emeklilerimiz, işçilerimiz, öğrencilerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımız için büyük ölçekli bir bütçe ayırdık, toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylece, Hazine’nin desteğiyle 1 milyondan fazla vatandaşımızı güvenli konutlara taşıyacağız.”

100 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

Söz kounsu proje ile 100 bin kişiye iş kapısı açılacağını söyleyen Bakan Nebati, “Hazine’nin sosyal amaçlı bu dev yatırımının ayrıca, çarpan etkisiyle, 1,5 trilyon lirayı aşan bir ekonomik değer yaratacağını öngörüyoruz. Bu dev proje ile en az 100 bin yeni istihdam oluşturacak, 250’den fazla alt sektörün, sanayinin ve ticaretin çarklarını hızlandıracağız. Ekonomimizde itici güç olacak bu büyük proje, tüm Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

İş ilanlarından haberdar olmak için finans7.com'u takipte kalın.

Yorumlar (0)

Seç