Numan Kurtulmuş'tan Zam Oranı Açıklaması: Yüzde 40...

Numan Kurtulmuş'tan Zam Oranı Açıklaması: Yüzde 40...

Son dakika haberi.. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Müjde bugün Numan Kurtulmuş'tan geldi.

Çalışma Hayatı 22.6.2022 08:29 0
Numan Kurtulmuş'tan Zam Oranı Açıklaması: Yüzde 40...

Son dakika haberi... Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Müjde bugün Numan Kurtulmuş'tan geldi.

Numan Kurtulmuş asgari ücretlilere, "Temmuz ayıyla birlikte çalışanlarımızın hayat kalitesini artıracak bir dokunuş yapılacak. Bu dokunuşun yüzde 40 seviyelerinde olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Artan enflasyonla birlikte temmuz ayında asgari ücretliler için ara zam formülü için AK Parti çalışma başlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da asgari ücret artışı konusunu TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile görüşerek zam için yeşil ışık yakmıştı.

Müjde ise bugün Numan Kurtulmuş'tan geldi. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Habertürk kanalında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

"BU YAZ İTİBARİYLE RAHATLAMA HİSSEDECEĞİZ"

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, dar ve orta gelirli vatandaşların alım gücünü yükseltmek için ilgili tüm kurumların çalıştığını belirterek, "Bu yaz aylarıyla birlikte rahatlama hissedeceğimiz anlaşılıyor." dedi.

Numan Kurtulmuş'un konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"CİDDİ BİR ENFLASYON SÖZ KONUSU"

"İlk olarak döviz piyasalarında olağanüstü hareketliliğin belli bir seyre girmesini sağlayabilmek. Bu anlamda aşırı sert oynamaların kaybolmakta olduğunu görüyoruz. Ciddi bir enflasyon söz konusu. İkinci alan da enflasyonun bir şekilde dizginlenebilmesinin temin edilmesi.

"YÜZDE 40 CİVARINDA BİR ARTIŞ BEKLENİYOR"

Bunun için ilgili kurumlarımız tüm mesailerini veriyorlar. Vatandaşlarımız da hayat pahalılığına maruz kalıyor. Vatandaşımızın gelir seviyesinin artırılması için çalışılıyor. Önümüzde güncel konulardan biri de Temmuz ayıyla birlikte emeklilerimizin, çalışanlarımızın alım güçlerini daha yukarı çıkmak için yüzde 40'lara yakın bir dokunuş burada gerçekleştirilecek. Asgari ücretlilerle ilgili bir dokunuşun yapılabilmesi." ifadelerini kullandı

Son dakika gelişmelerinden bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç