Necmettin Batırel Doların Düşeceği Tarihi Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Necmettin Batırel Doların Düşeceği Tarihi Açıkladı!

Dolar tahminleriyle sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Necmettin Batırel, dolar borcu olanları uyardı. İşte haberin detayları...

Döviz 26 Mart 2024 0
Necmettin Batırel Doların Düşeceği Tarihi Açıkladı!

Dolar Sahipleri Dikkat!

'Dolar yükselecek mi, düşecek mi? Dolar alınır mı satılır mı?' sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Necmettin Batırel, dolar kuru hakkında ilginç bir değerlendirme yaptı. Daha önce yaptığı dolar tahminlerinden dolayı "Şakkadanak Necmettin Batırel" lakabı takılan Batırel, son tahmini ile dolar sahiplerini korkuttu.

ABD'de enflasyon artarken Türkiye'de dolar neden değer kazanmayı  sürdürüyor? | Euronews

Prof. Dr. Necmettin Batırel, doalrın düşeceğini bir kez daha yeniledi. Ünlü ekonomist doların 45 TL olacağına işaret edenlere bir kez daha karşı çıktı.

TÜRKİYE'YE YÖNELİK FAİZ BASKISI VAR

Prof. Dr. Necmettin Batırel'e göre, Türkiye yüksek faiz ve kur baskısı altında. "Türkiye düşmanları" ekonomiyi zor duruma sokmak istiyor. Uluslararası bankalar Türkiye'nin para politikasını zorluyor. Faiz artırımı bekleniyor.

Dolar neden düşüyor, değer kaybı sürecek mi? - BBC News Türkçe

DOLAR O TARİHTE DÜŞECEK

Doların düşeceğini işaret eden Batırel, "Cari açık azaldı ve ihracat rekor kırdı. Türkiye'nin kredi notu iyileşti. Dövizin yükselmesi beklenmiyor. Merkez Bankası'nın yeterli döviz rezervi var. Seçimlerden sonra döviz girişi bekleniyor ve doların değeri düşecek." yorumunda bulundu.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç