Nasıl PÖH Olunur? İşte Özel Harekat Polisi Alımı Başvuru Şartları ve PÖH Olmanın Tek Yolu

Nasıl PÖH Olunur? İşte Özel Harekat Polisi Alımı Başvuru Şartları ve PÖH Olmanın Tek Yolu

PÖH olmak isteyen adaylar , nasıl özel harekat olacaklarını araştırıyor. İşte PÖH alımı şartları ve bilgileri.

Polis Alımı 4 Kasım 2022 18:58 0
Nasıl PÖH Olunur? İşte Özel Harekat Polisi Alımı Başvuru Şartları ve PÖH Olmanın Tek Yolu

Polis özel harekat olmak isteyenlerin izleyeceği yol.

Özel harekat polisi olmak, birçok gencin hayalindeki meslek. PÖH olmak ve şanlı üniformayı giymek isteyen gençler, nasıl PÖH olabileceğini araştırmaya başladı. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda nasıl PÖH olabileceğinize dair bilgilere yer verdik.

PÖH EĞİTİMİ NASIL OLUR?

PÖH olmak isteyen ve eğitime girenler, aşağıdaki eğitimleri alır:

KİMLER PÖH OLABİLİR?

PÖH olabilmek için adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir. Ancak EGM bünyesine artık açıktan özel harekat polisi alımı yapılmıyor. Son olarak açıktan PÖH alımı 2018 senesinde yapılmış ve kadın adaylar arasından özel harekat alımı gerçekleşmişti. Bakan Süleyman Soylu , bu alımın açıktan son PÖH alıı olduğunu söyledi. Bundan sonra alımların meslek içinden olacağı açıklandı.

PÖH olmak isteyen diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

NASIL PÖH OLURUM?

Naısl PÖH olurum sorusu en çok sorulan soru oldu. Polis özel harekat olmak isteyen bir gencin öncelikle en az lise mezunu olması gerekmektedir. Açıktan direk PÖH alımı olmadığı için adayların önce polis olması gerekmektedir. Aday, her sene Temmuz- Ağustos aylarında yapılan PMYO polis alımına ya da POMEM polis alımına başvuru yaparak polis olmalı. Daha sonra meslek içindne yapılan PÖH alımına başvuru yapabilecektir. 

PMYO POMEM ALIMLARI NE ZAMAN?

PMYO polis alımı 2023 YKS'den sonra Ağustos ayında yapılacak. POMEM polis alımının ise Aralık 2022 'den sonra yapılması bekleniyor. İlan gelince haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç