Nakdi Destek Kararı: 3 Bin, 5 Bin ve 10 Bin Lira Para Yardımı Yapılacak

Nakdi Destek Kararı: 3 Bin, 5 Bin ve 10 Bin Lira Para Yardımı Yapılacak

Selden etkilenen vatandaşlara nakdi para desteği verilecek.

Ekonomi 10 Tem 2022 16:24 1
Nakdi Destek Kararı: 3 Bin, 5 Bin ve 10 Bin Lira Para Yardımı Yapılacak

Selden etkilenen vatandaşlara nakdi para desteği verilecek.İlk etapta 3 bin lira ödeme yapılacak. Bakan Yanık sosyal medya üzerinden destek ile ilgili detayları açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "İstanbul'da meydana gelen yoğun yağışlar neticesinde evleri zarar gören ve selden etkilenen vatandaşlarımıza ilk etapta 3.000 TL nakdi yardım yapacağız." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu ise Esenyurt'ta evini su basanlara 5.000 lira, işyerini su basanlara ise 10 bin TL destek verileceğini duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İstanbul'da meydana gelen yoğun yağışlar neticesinde evleri zarar gören ve selden etkilenen vatandaşlarımıza ilk etapta 3.000 TL nakdi yardım yapacağız.

Hanelerimizin nihai zararlarının tespitinden sonra bakanlık olarak hane desteklerimizi devam ettirerek vatandaşlarımızın yaralarını saracağız."

5 BİN LİRA YARDIM

Öte yandan İstanbul Esenyurt'ta sel felaketinin ardından incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Evleri ve işyerleri su basan vatandaşlarımız yalnız kalmayacaklar. Hemen ilk etapta 5'er bin liralık evlerine su basanlara, işyerleri su basanlara da 10'ar bin liralık bugün itibariyle bir banka şubesi açtırdık. Hemen kendilerine nakit olarak elden verilecek" dedi.

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 39 Gün Önce
İmdat caf; o vereceğiniz 3500 tl yi metal para yapın sonra hepsini eritip bir mizrak yapin sonra 300 vekilinizle beraber....