Naci Görür'den iki bölge için uyarı: Her an 7.4 büyüklüğünde deprem olabilir

Naci Görür'den iki bölge için uyarı: Her an 7.4 büyüklüğünde deprem olabilir

Son dakika haberi: Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, iki bölgeye dikkat çekerek 7.4 büyüklüğünde deprem uyarısı yaptı.

Haberler 3 Mart 2023 22:27 4
Naci Görür'den iki bölge için uyarı: Her an 7.4 büyüklüğünde deprem olabilir

Son dakika: Naci Görür'den iki bölge için deprem uyarısı geldi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medya hesapları ve televizyon kanallarından vatandaşlara seslenerek çeşitli uyarılarda bulunan yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür'den bir son dakika açıklaması geldi. Görür yapmış olduğu açıklamada iki bölgeye dikkat çekerek 7.4 büyüklüğünde deprem beklediğini dile getirdi. İşte son dakika haberinin detayları...

FOX TV'de İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk olan Naci Görür, Yedisu fay hattı ile bu fay üzerinde bulunan noktalara dikkat çekerek endişelerini dile getirdi. 

"7.4 Büyüklüğünde Deprem Olabilir"

Marmara depremi kadar Yedisu fay hattında da her an deprem beklediklerini söyleyen Görür, sözlerine şöyle devam etti: "Marmara ve Erzincan ile Karlıova arasındaki kesimde deprem bekliyoruz. Yedisu fayı üzerinde Tunceli-Pülümür'ün olduğu yerde aşağı yukarı 7.4 büyüklüğünde deprem olabilir. Burada en son deprem 1784'te yaşandı ve epey zaman geçti. Erzincan depremi buraya muhtemelen enerji de transfer etmiş olabilir. Bu Doğu Anadolu fayındaki hareketler de belli ölçüde burayı biraz etkilemiş olabilir. Endişe ettiğimiz yerlerden biri de burası."

Öte yandan Prof. Dr. Naci Görür, bu uyarıların önemine vurgu yaparak, deprem konusunda halkın bilinçlenmesi gerektiğini belirtti. Deprem öncesinde alınacak önlemler ve yapılacak hazırlıkların hayat kurtarıcı olacağına dikkat çeken Görür, konunun ciddiyeti konusunda toplumsal farkındalığın artırılması gerektiğini vurguladı.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 28 Gün Önce
ulan biri cıkıyo fay hatları enerjsini boşalttı diğeri şu kadar olacak diyo boş konuşup insanları yanıltmayın madem biliyorsunuz araştırın gününü tarihini öğrenin
Ziyaretçi 28 Gün Önce
adam bildi deprem olacağını o yüzden çıkartıyorlar adam defalarca uyarmış
Ziyaretçi 29 Gün Önce
2019 daki açiklamasina bak istersen
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Lan bu adamıda cıkarım show yaptırıyorlar niye o zam 6 subatta kini bilmedin teyyare unlu olmak ıcın show yapıyon.