Mustafa Destici'den Zam Mesajı! Ocak Ayı Gelmeden Zam Yapılmalı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mustafa Destici'den Zam Mesajı! Ocak Ayı Gelmeden Zam Yapılmalı!

İktidarın seçim ortağı olan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaşları için iktidara mesaj verdi! İşte o açıklamalar...

Emekli Haberleri 5 Ağu 2023 20:27 0
Mustafa Destici'den Zam Mesajı! Ocak Ayı Gelmeden Zam Yapılmalı!

Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında giren BBP lideri Mustafa Destici'den de emekli maaşıyla ilgili açıklamalar geldi. Destici, "Ocak ayını beklemeden emeklimize behemehal bir zam verilmesini, maaş artışlarının yapılmasını arzu ediyoruz." dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlenen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Genel seçimlerden sonra yurt gezilerinde ve ilçe ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirten Destici, emeklilerin maaş artışı taleplerini dile getirdiklerini belirtti.

"MAAŞ ARTIŞLARININ YAPILMASINI ARZU EDİYORUZ"
Emekli aylıklarına yılbaşından önce zam yapılması gerektiğini ifade eden Destici, "Biz ocak ayını beklemeden emeklimize behemehal bir zam verilmesini, maaş artışlarının yapılmasını arzu ediyoruz." diye konuştu.


"PİYASADAKİ ARTIŞLARA DUR DENİLMELİDİR"
BBP Genel Başkanı Destici, vatandaşların fahiş fiyatlarla ilgili şikayetleri olduğunu, fahiş fiyat uygulayanların suç işlediğini söyledi.

Destici, "Dalında beş liraya alınan ya da toptancının beş liraya aldığı bir elma eğer markette elli liraya satılıyorsa satanın büyük bir günahı vardır. Elbette vatandaş bunu sormakla da haklıdır. Halkın içindeyiz. Üreticisiyle satıcısıyla ve alıcısıyla beraberiz. Dolayısıyla bunları biz de yaşıyoruz maalesef bu konularda bir mesafe alınabilmiş değil. Burada büyük bir düzensizlik var. Bunun mutlaka önüne geçilmeli ve piyasadaki artışlara dur denilmelidir." ifadelerini kullandı.

Yaklaşan yerel seçimler için Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde kendi adı, amblemi ve adaylarıyla seçime girmeye hazır olduklarını belirten Destici, büyükşehirlerde ittifak yapmak gibi bir durum oluşursa parti kurullarınca değerlendirebileceklerini söyledi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç