Mustafa Destici Asgari Ücret Teklifini Açıkladı: En Az 17.000 TL Olmalı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mustafa Destici Asgari Ücret Teklifini Açıkladı: En Az 17.000 TL Olmalı!

Milyonlarca asgari ücretlinin beklediği maaş zammında; iktidar ortağı BBP'nin genel başkanı olan Destici; asgari ücret teklifini açıkladı! İşte haberin detayları...

Mustafa Destici Asgari Ücret Teklifini Açıkladı: En Az 17.000 TL Olmalı!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'vatandaşımız enflasyona ezdirilmeyecektir' mesajını verdi. "Asgari ücret, bu yüksek enflasyon devam ettiği sürece yılda 2 kez, ocak ve temmuz ayında yılda 2 kez tespit edilmeye devam edilmelidir. Bizim teklifimiz ve önerimiz şudur; enflasyon artı en az yüzde 10 refah payı verilerek asgari ücret minimum 17 bin liranın üzerinde olmalıdır" şeklinde konuşan Destici asgari ücrettin konuşulacağı ikinci toplantıyı işaret etti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Ankara'da düzenlenen Genel İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Memur maaş artışı nasıl olacak? - Son Dakika Haberleri

Ekonomiye değinen Destici, ekonomi üzerindeki baskının farkında olduklarını işaret ederek, "Avrupa ve Orta Doğu'daki savaşlar, enerji ve gıda başta olmak üzere her sektörü etkiliyor" şeklinde konuştu.

Destici hayat pahalılığından şu sözlerle bahsetti:

"Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında, özellikle dar gelirli emekli maaşları ve asgari ücret, hiçbir mazeret ve açıklamayı haklı kılamayacak kadar yetersiz hale gelmiştir. Devlet, vatandaşlarını çaresizliğe mahkum etmez, edemez"

'ENFLASYONA EZDİRİLMEYECEK'
"Asgari ücret, bu yüksek enflasyon devam ettiği sürece yılda 2 kez, ocak ve temmuz ayında yılda 2 kez tespit edilmeye devam edilmelidir. Bu şekilde asgari ücretlimiz, yüksek enflasyona ezdirilmeyecektir. Yarın Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2'nci toplantısını yapacak.

Destici'den yerel seçim çıkışı: Kendi adaylarımızla girme kudretimiz var -  Elips Haber

'ASGARİ ÜCRET 17 BİN LİRANIN ÜZERİNDE OLMALI'
Bizim teklifimiz ve önerimiz şudur; enflasyon artı en az yüzde 10 refah payı verilerek asgari ücret minimum 17 bin liranın üzerinde olmalıdır. Velhasılı, çalışanlarımızı, emeklilerimizi, hiçbir vatandaşımızı hayat pahalılığı şartlarına ezdirmemeliyiz. Daha önce de ifade ettik, emekli maaşları, asgari ücretin altında olmamalıdır"

Tüm maaş zammı gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍👍