Mustafa Destici Asgari Ücret Teklifini Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mustafa Destici Asgari Ücret Teklifini Açıkladı!

BBP Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret zammıyla ilgili açıklamalarda bulunarak teklifini belirtti! İşte haberin detayları...

Mustafa Destici Asgari Ücret Teklifini Açıkladı!

Asgari ücrete geçen yıl 2 kez zam yapıldığını hatırlatan Mustafa Destici, "Biz burada Büyük Birlik Partisi olarak bir refah payıyla eklenerek bu rakamın en az 17 bin civarında olmasının doğru olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. Destici, "Onun için enflasyon tek haneli rakamlara inene kadar asgari ücret, ülkemizde yılda en az 2 kez tespit edilmeye devam etmelidir" diye konuştu.

Mustafa Destici seçildi mi, milletvekili oldu mu, seçimi kazandı mı? Mustafa  Destici kimdir? | Özgün Haberler

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, milyonların beklediği asgari ücrete ilişkin konuştu. Destici, "Biz burada Büyük Birlik Partisi olarak bir refah payıyla eklenerek bu rakamın en az 17 bin civarında olmasının doğru olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

BBP LİDERİ DESTİCİ'DEN YÜKSEK ENFLASYON VURGUSU
BBP Genel Başkanı Destici, Eskişehir'de bir otelde düzenlenen basın toplantısında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Destici, "Yüksek enflasyon devam ediyor. Yıl sonu enflasyon beklentisi 65-70 arası. Önümüzdeki 2024 yılıyla ilgili enflasyon beklentisi de yüzde 50 civarında. Peki enflasyonun yüzde 50 ve üzeri olacağı bir ülkede asgari ücret, yılda bir kere sadece ocak ayında tespit edilir, bir yıl boyunca asgari ücretli bu rakama, bu ücrete mahkum bırakılırsa asgari ücretli haksızlık olmaz mı? Onun aldığı para enflasyon karşısında erimez mi? Eksilmez mi? Zaten en düşük çalışma maaşından bahsediyoruz. Onun için enflasyon tek haneli rakamlara inene kadar enflasyon, ülkemizde yılda en az 2 kez tespit edilmeye devam etmelidir. Bundan hiç kimse taviz vermemelidir. Bundan hiç kimse taviz vermemelidir."

2022'nin en çok konuşulan isimlerinden Mustafa Destici kimdir? Mustafa  Destici hayatı ve biyografisi! - Haberler

"ASGARİ ÜCRET EN AZ 17 BİN LİRA CİVARINDA OLMALI"
Asgari ücret artışının enflasyon artışı ve bunun üzerinde bir refah payı ile birlikte 15 bin lira seviyesinde ya da onu geçeceğini gördüklerini değinen Destici, "Biz burada Büyük Birlik Partisi olarak bir refah payıyla eklenerek bu rakamın en az 17 bin civarında olmasının doğru olduğunu düşünüyoruz ve bunu da kamuoyuyla paylaşıyoruz." dedi.

YEREL SEÇİM İÇİN İDDİALI ÇIKIŞ
2024 yerel seçimlerine yönelik partilerinin Türkiye'nin tamamında aday gösterecek güce sahip olduğunu ve buna hazır olduklarını dile getiren Destici, 17 Aralık'ta Ankara'da düzenleyecekleri Genel İstişare Toplantısı'nda seçim startını vermiş olacaklarını sözlerine ekledi.

Tüm maaş zammı gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç