Murat Ülker yanıtladı: Cola Turka neden battı?

Murat Ülker yanıtladı: Cola Turka neden battı?

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Kola Turka'nın neden battığını açıkladı. İşte Cola Turka'nın iflas hikayesi.

İş Dünyası 17 Eylül 2023 13:38 0
Murat Ülker yanıtladı: Cola Turka neden battı?

Murat Ülker yanıtladı: Cola Turka neden battı?

Bir dönemin en çok satan gazlı içeceği Cola Turka, daha sonra aniden azalmaya başladı ve şirket iflas etti. Bu konuda bir son dakika açıklaması geldi.

Murat Ülker yaptığı son dakika açıklamasında Kola Turka'nın neden battığını açıkladı.

Ekonomide büyük ses getiren iflas süreci ile ilgili bir açıklama yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, Türkiye'de büyük bir çıkış yakalayan ve kısa sürede bilinmeyen bir nedenle batışa sürüklenen Cola Turka'nın neden battığını duyurdu.

Açıklamaları ile ülke gündemine bomba gibi düşen Murat Ülker'in sözleri şu şekilde:

İstanbul Gençlik Platformu Youtube kanalına konuk olan Ülker, burada Kola turka'nın batışı ile ilgili hikayeyi şu şekilde aktardı:

“Sanayi Bakanı, babamın arkadaşı olur ismi lazım değil, beni Ankara'ya başbakanlığa çağırdı. Bana, 'Murat cebimde bir mektup var, seni ABD Büyükelçisi şikâyet ediyor bu nedenle sana küçük bir ceza vereceğiz' dedi. Çok utandım tabii. Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlığı, sen de bakansın ne demek ABD Büyükelçisi seni şikâyet ediyor dedim. Böyle bir şey olabilir mi memlekette kanunlar var dedim ama kimse dinlemedi.

Sonra 35 trilyonluk ceza yedik. Artık bizi ne kadar büyük görüyorlarsa 35 trilyonluk ceza verdiler. Devletin karışacağı işe niye giriyorsun denebilir ama devletin kola işine karışacağı kimin aklına gelir? Böyle kurmuşsun, şöyle imalat yapıyorsun diye devletin karışacağı. Bende de biraz delilik var herhalde, gittim devleti mahkemeye verdim. Devlet, Türkiye Cumhuriyeti. Mahkeme 7 yılın sonunda yanlış diyerek cezayı iptal etti. Cezayı ödemedik.”

CEZANIN NEDENİ

Ülker, kesilen cezanın nedenini de şu şekilde açıkladı: “Şeker kanunun bakanlık tarafından değişik yorumlanmasıydı. Mahkeme de böyle bir yorumun doğru olmayacağına karar verdi. Ben beraat ettim cezayı da ödemedim"

Yorumlar (0)

Seç