Murat Kurum'dan personel alımı müjdesi: Yüzde 50 gençler ve kadınlar olacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Murat Kurum'dan personel alımı müjdesi: Yüzde 50 gençler ve kadınlar olacak

Son dakika haberi: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum, personel alımı müjdesi verdi.

Siyaset 28 Ocak 2024 0
Murat Kurum'dan personel alımı müjdesi: Yüzde 50 gençler ve kadınlar olacak

Gençlere yüzde 40 doğalgaz desteği ve personel alımı müjdesi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum'un seçim müjdeleri gelmeye devam ediyor. AK Parti Kağıthane'de bir programa katılan Kurum, seçim müjdelerini açıklamaya devam ediyor.

PERSONEL ALIMI MÜJDESİ

Murat Kurum 31 Mart yerel seçimlerinde Başkan olması durumunda personel alımları ile ilgili,“Belediye istihdamlarında yüzde 25 gençlik ve yüzde 25 kadın kotası koyacağız" dedi.

Gençlere de müjde açıklayan Kurum, toplu taşımada yüzde 40 indirim sailayacaklarını ve evlere 25 metreküp doğal gaz desteği verileceğini ve şehir dışına ailelerinin yanına gideceklere 2 defa bilet parasının yarısını vereceklerini söyledi.

Diğer müjdeye baktığımızda ihtiyaç sahibi gençlerden evleneceklere 50 bin lira beyaz eşya desteği vereceklerini, kendi işini kuracaklara ise hibe vereceklerini söyleyen Kurum, “Eğitimini alan, yeni iş kuracak gençlerimize 100 bin TL sermaye desteği vereceğiz. 39 ilçede 100 bin gencimize hizmet verecek paylaşımlı ofisler oluşturacağız" ifadelerini kullandı.

BAŞVURU YAPAN ÜNİVERSİTELİLERE 10 BİN LİRA VERİLECEK

İhtiyaç sahibi üniversitelilere başvuru yapmaları durumunda 10 bin lira destek ödemesi de yapacaklarını söyleyen Kurum, “31 Mart akşamı İstanbul’u yeniden ehil ellere teslim edeceğiz” dedi ve “Her zaman vatandaşımızın, gençlerimizin yanında olacağız. Tam zamanlı belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Sadece boş zamanlarında belediyeye uğrayan değil her zaman milletinin, gencinin, kadınının, İstanbul'un yanında olan bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç