Murat Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'na Sert Sözler!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Murat Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'na Sert Sözler!

İstanbul'da süren kıyasıya rekabette; adaylar birbirlerine gönderme yapmaya devam ediyor! Son olarak Murat Kurum; İmamoğlu'nu eleştirdi! İşte haberin detayları...

Seçim 9 Mart 2024 0
Murat Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'na Sert Sözler!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un kent lokantalarıyla ilgili "Öyle 4 tane lokanta açıp 'Biz iş yaptık' diye milletin karşısına çıkmaktan utanırız" sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, "O Kent Lokantaları'nda 2.5-3 milyon insan yemek yedi. Gerçekten şaşırmış durumda, zaman daraldıkça yapamayacağını anlıyor. Kendini ispat çabasında ama çok kötü cevaplar veriyor. 31 Mart'ı inşallah çıkartır" dedi.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum, kent lokantalarıyla ilgili "Öyle 4 tane lokanta açıp 'Biz iş yaptık' diye milletin karşısına çıkmaktan utanırız" çıkışında bulundu. Kurum'un bu sözleri sorulan İmamoğlu, "O Kent Lokantaları'nda 2.5-3 milyon insan yemek yedi. Gerçekten şaşırmış durumda, zaman daraldıkça yapamayacağını anlıyor. Kendini ispat çabasında ama çok kötü cevaplar veriyor. 31 Mart'ı inşallah çıkartır" ifadeleriyle yanıt verdi.

KURUM: BEN OLSAM İSTİFA EDERİM
31 Mart tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler yaklaştıkça adaylar arasında tansiyon da yükseliyor. Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Pendik'te bir otelde düzenlenen Ülkü Ocakları Buluşması'nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. Kurum, "Metro duraklarındaki o durumu, metrobüs duraklarındaki o eziyeti görsem ben olsam emin olun istifa ederim" ifadesini kullandı.

KURUM: ÖYLE 4 TANE LOKANTA AÇIP, 'BİZ İŞ YAPTIK" DEMEKTEN UTANIRIZ
Kent lokantaları hakkında da konuşan Kurum, "Kent lokantasını bir proje olarak İstanbul'a sunmak, çok büyük bir projeymiş gibi bahsetmek bizi hayretlere düşürüyor. İki gecede İstanbul'un 39 ilçesine lokanta, sosyal tesis açarız. Bunu sanki bir işmiş gibi, sanki marifetmiş gibi anlatıp, yarım çay bardağı su verip, süt verip bunu bir hizmet gibi milleti kandırmaya yönelik söylemlerden artık biz sıkıldık, yorulduk. İstanbul'un her yerine o sosyal tesislerimizi o zarar ettirdikleri Beltur'la yeniden kazandıracağız. Öyle 4 tane lokanta açıp 'Biz iş yaptık' diye milletin karşısına çıkmaktan utanırız" dedi.

İMAMOĞLU: ÇOK KÖTÜ CEVAPLAR VERİYOR, 31 MART'I İNŞALLAH ÇIKARTIR
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pendik'te kanaat önderleriyle bir araya geldiği program sonrasında Kurum'un Kent Lokantaları'na ilişkin sözlerine cevap verdi. Soruları yanıtlayan İmamoğlu, "Allah akıl versin. Bu laflarından sonra ben ne diyeyim. Ne dersine çalışmış, üzülüyorum. Ne bu milleti tanıyor. Yapılan iyi hizmetleri al da kopyala onlarla dalga geçme. O 'Kent Lokantaları'nda 2.5-3 milyon insan yemek yedi. Gerçekten şaşırmış durumda, zaman daraldıkça yapamayacağını anlıyor. Kendini ispat çabasında ama çok kötü cevaplar, sözler veriyor. 31 Mart'ı inşallah çıkartır" dedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç