Mükerrem Ünlüer Kahramanmaraş Valisi oldu: Kimdir, nerelidir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mükerrem Ünlüer Kahramanmaraş Valisi oldu: Kimdir, nerelidir?

Kahramanmaraş Valiliği görevine Mükerrem Ünlüer'in ataması yapıldı. Peki Mükerrem Ünlüer kimdir, nerelidir? İşte gelen son dakika bilgileri.

Haberler 10 Ağu 2023 09:48 0
Mükerrem Ünlüer Kahramanmaraş Valisi oldu: Kimdir, nerelidir?

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer oldu.

10 Ağustos tarihli Resmi gazete'de yayınlanan son dakika açıklamasında Kahramanmaraş valiliği görevine Mükerrem Ünlüer'in atamasının yapıldığı görüldü. Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararnamesi sonrası en çok aranan konu Mükerrem Ünlüer kimdir, Mükerrem Ünlüer nerelidir? soruları oldu. Peki Mükerrem Ünlüer daha önce hangi görevleri yaptı? Kimdir? Akademik kariyeri nedir?

İşte Erdoğan'ın imzası ile Kahramanmaraş Valiliği görevine ataması yapılan Mükerrem Ünlüer'in özgeçmişi:

Mükerrem Ünlüer KİMDİR?

1964 yılında Erzurum’da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

1989-1992 yılları arasında Erzurum kaymakam adaylığı, daha sonra sırasıyla Isparta Gelendost, Artvin Yusufeli, Elazığ Palu, Sakarya Ferizli Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevlerini yürüttü.

Bir yıl süre ile İngiltere’de eğitim, 26 gün süreli olarak ta Japonya’da Afet yönetim Kursu ve İçişleri bakanlığının düzenlemiş olduğu çok sayıda Mülki İdare seminerlerine katılmış ve Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Görev yaptığı süre içerisinde 9 adet takdirname 1 adet Teşekkür Belgesi almış ve 1 kez de maaş ödülü ile ödüllendirilmiştir.

İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri görevindeyken 02.08.2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Bayburt Valiliği görevine atanan Mükerrem ÜNLÜER evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
Gelişmelerden ve gündemden haberdar olmak için Finans7.com'u takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç