Muhtarlıklara personel alımında ilk ilan yayınlandı: KPSS'siz sekreter alınacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Muhtarlıklara personel alımında ilk ilan yayınlandı: KPSS'siz sekreter alınacak

Muhtarlıklara ilk personel alımı ilanı geldi. Personel alımının başvurusuna dair bilgiler ve şartlar yazımızda.

Muhtarlıklara personel alımında ilk ilan yayınlandı: KPSS'siz sekreter alınacak

Muhtarlığa büro memuru alınacak.

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında muhtarlık bünyesine KPSS puan şartı aranmadan en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından büro memuru alımı yapılacağına yer verildi.

İŞKUR kamu ilanları kısmından yayınlanan duyuruya baktığımızda işe alınacak personelin büro memuru olarak muhtarlıkta istihdam edileceği görülüyor. İlan duyurusu şu şekilde:

- İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

- Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

- İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

- Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

- İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

- Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

- Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

- Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

- Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

- Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacakların taşıması gereken özel şartlar şu şekilde:

BİLGİSAYAR KULLANIYOR OLMAK.

ÜRGÜP İLÇE MERKEZİNDE İKAMET EDİYOR OLMAK 

MUHASEBEDE BİLGİ SAHİBİ OLMAK 

EN AZ 1 YIL TECRÜBE SAHİBİ OLMAK 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Muhtarlığa sekreter alımı başvurusu İŞKUR kamu ilanları kısmından yayınlandı ve başvurular alınmaya başlandı. Mustafapaşa Köy Muhtarlığına yapılacak büro memuru alımı için başvuru şu şekilde yapılacak:

Siz hangi muhtarlığa personel alımı bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Diğer illerden, ilçelerden ve köylerden muhtarlığa personel alımı geldiğinde haberdar olmak, ilanı kaçırmamak için Finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Gelişmelerden haberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 34 Gün Önce
Her ilde degil sanırım bu alımlar