Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi mülakatsız personel alımı yapacak: İşte başvuru 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi mülakatsız personel alımı yapacak: İşte başvuru 2023

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada birçok kadroya personel alımı yapılacağına yer verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi mülakatsız personel alımı yapacak: İşte başvuru 2023

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi personel alımı yapacak.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve farklı kadrolara sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. Yayınlanan ilana baktığımızda başvuruların başladığına yer verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesine yapılacak personel alımında adaylar kütüphaneci, büro personeli, temizlik personeli, koruma ve güvenlik görevlisi ile teknisyen kadrolarında istihdam edilecek. Mülakatsız olarak KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacak sözleşmeli personel alımında başvuru bilgileri şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikleri taşıyor olmak.

3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4. Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

5. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvurabilecek olup, birden fazla kadroya başvuru yapanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

6. Kamu görevinden KHK ile çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

7. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6 ncı maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi Kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

8. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını, tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.) 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular bugün başladı ve 15 gün boyunca devam edecek. Adaylar aşağıdaki linkte yer alan evraklar ile birlikte başvurularını şahsen yapacak. İlan metni ve başvuru evrakları için TIKLAYIN

Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç