Müge Anlı'nın Programında Günlerce Konuşulan Büyükşen Çiftinin Cinayetinde 24 Gözaltı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Müge Anlı'nın Programında Günlerce Konuşulan Büyükşen Çiftinin Cinayetinde 24 Gözaltı

Müge Anlı'nın programında da günlerce konuşulan Büyükşen çifti cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı.Çiftin cinayeti araştırmak için kurulan özel ekip,bu sabah saatlerinde operasyon düzenlendi.Çiftin olaydan yaralı kurtulan kızları Büşra Büyükşen ve ağabeyi Uğur Büyükşen’in de aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Haberler 13 Tem 2021 14:25 0
Müge Anlı'nın Programında Günlerce Konuşulan Büyükşen Çiftinin Cinayetinde 24 Gözaltı

Müge Anlı'nın programında da günlerce konuşulan Büyükşen çifti cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Konya'nın Karatay ilçesinde Necla Büyükşen (54) ve Metin Büyükşen'in (55) 3 yıl önce evlerinde pompalı tüfekle öldürülmesinin ardından cinayeti araştırmak için kurulan özel ekip,bu sabah saatlerinde operasyon düzenlendi.Çiftin olaydan yaralı kurtulan kızları Büşra Büyükşen ve ağabeyi Uğur Büyükşen’in de aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.


Anne ve babasının şüpheli ölümünü gün yüzüne çıkarmak için televizyon programına katılan Büyükşen çiftinin Çocuk Doktoru oğlu Osman Büyükşen proğramda sinir krizi geçirmiş ve Müge Anlı'da sarılarak acısını paylaşmıştı.


Olay, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında İsmil Mahallesi'ndeki tek katlı evde meydana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen'e ait eve girdi. Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Saldırgan çiftin kızları Büşra Büyükşen'in (24) iddiasına göre, Büyükşen'e de tüfeğin dipçiğiyle vurdu. Büşra Büyükşen, komşularının otomobiline binip jandarmaya giderek olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla - Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.
Özel Ekip Kuruldu

Osman Büyükşen’in girişimlerinin ardından Jandarma Genel Komutanlığı’nın talimatıyla Konya İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde kurulan özel ekip, cinayeti çözmek için çalışma başlattı. Jandarmanın özel ekibi, İsmil Mahallesi’ndeki birçok adrese operasyon düzenledi. Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen, babası Muammer Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, jandarmaya götürüldü.


Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gözaltılarla ilgili açıklaması şu şekilde;

"03.09.2018 tarihinde Konya ili İsmil Mahallesinde meydana gelen Metin Büyükşen ve Necla Büyükşenin öldürülmesi olayıyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında; Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 13.07.2021 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 24 şüpheli yakalanarak, ikamet ve araçlarında yapılan arama işlemleri sonrası gözaltına alındıkları, Şüphelilerin Konya İl Jandarma Komutanlığı’nda adli işlemlerinin halen devam ettiği, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç