MSÜ: 'Subay Astsubay olmak isteyen gençleri bekliyoruz' İŞTE BAŞVURU 2023

MSÜ: 'Subay Astsubay olmak isteyen gençleri bekliyoruz' İŞTE BAŞVURU 2023

Son dakika haberi: Milli Savunma Üniversitesi bir açıklama yaptı ve subaya astsubay olmak isteyenleri başvuru için beklediklerini söyledi.

Asker Alımı İlanları 14 Ocak 2023 16:05 0
MSÜ: 'Subay Astsubay olmak isteyen gençleri bekliyoruz' İŞTE BAŞVURU 2023

MSÜ: Subay , astsubay olmak isteyen gençleri bekliyoruz.

Milli Savunma Üniversitesi resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada 2023 yılı askeri öğrenci alımı başvurusunun başladığına yer verildi. Asker olmak isteyen kadın erkek adayların başvurusunun kabul edileceği bildirilirken başvuruların 

Milli Savunma Üniversitesinin açıklamasına baktığımızda "Şanlı Geçmiş, Şanlı Görev, Saygın Bir Gelecek" sloganı ile duyurunun yayınlandığı görülüyor. Duyuru şu şekilde:

SUBAY ASTSUBAY ALIMI ŞARTLARI AÇIKLANDI

MSÜ bünyesine lise mezunları arasından yapılacak alımda subay astsubay alımı başvuru şartları şu şekilde:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Harp Okullarına (HO) kadın ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

- Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (01 Ocak 2003 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmibir) yaşında olmak. (01 Ocak 2002 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır. Kadın öğrenciler, sadece Harp Okullarına (HO) alınacağından kadın öğrencilerin, en fazla 20 (yirmi) yaşında olmaları (2003 ve sonrası doğumlu) gerekmektedir.

- Lise ve dengi okulların son sınıfında öğrenciliği devam edenler için 2023 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2021 ve 2022 yılında mezun olmak (Daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar.). Lise ve dengi okulların tamamından bu maddede belirtilen tarihlerde mezun olan/mezun olabilecek tüm adayların başvuru yapmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır. 2020 yılı ve öncesi bir ortaöğretim kurumundan mezun olanların başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir (MEB e-Okulda birden fazla ortaöğretim bilgisi olup bunlardan herhangi biri 2020 ve öncesi mezun durumda olanlar dâhil).

- Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 19 Mart 2023 tarihinde yapılacak 2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2023-MSÜ) katılmış ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan çağrı taban puanını almış olmak.

- ÖSYM Başkanlığınca yapılacak 2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2023-MSÜ) katılan adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini, Milli Savunma Bakanlığı tarafından adaylara duyurulacak tarihler arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir (Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2’nci seçim aşamalarına çağrılmayacaklardır.).

- Harp Okulları için ÖSYM Başkanlığınca yapılacak olan 2023-YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2023-YKS Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) katılmış, 2023-YKS Sayısal, Eşit Ağırlık ve Sözel Puan türünden MSÜ’nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenmiş taban puan türünü almış olmak,

- Astsubay Meslek Yüksekokulları için ÖSYM Başkanlığınca yapılacak olan 2023-YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ne katılmış ve MSÜ’nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek 2023-YKS TYT taban puanı almış olmak,

BAŞVURU

Subay astsubay alımına başvuru yapmak isteyen adayların ÖSYM üzerinden MSÜ sınavına başvuru yapması gerekiyor. ais.osym.gov.tr adresi üzerinden aşağıdaki gibi MSÜ başvuru ekranına gidin. İşte videolu başvuru anlatımı:

Başvuru yap kısmına tıkladıktan sonra başvurunuzu yapın. İnternet başvurusu sonrası 130 TL olan sınav ücretini yatırın ve başvurunuzu bu şekilde tamamlayın. Adaylar MSÜ sınavından sonra YKS'ye de girecek.

Kadın erkek adaylar  bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;