Popüler

 • Gizlilik Politikası

 • |
 • Künye

 • |
 • İletişim

  bannerbanner
  Ana Sayfa / Kamu Haberleri / Haber Detayı
  MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Başvuruları Başladı

  MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Başvuruları Başladı

  PAYLAŞ

  ÖSYM, '2022-MSÜ Başvurularının Alınması' başlıklı duyuruyu yayımladı. Başvurular belirtilen tarihlerde ÖSYM'nin, 'https://ais.osym.gov.tr/' adresinden yapılacak.2022-MSÜ Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru kılavuzuna ÖSYM'nin internet adresinden ulaşılacak. İşte tüm detaylar...


  ÖSYM, 2022-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın (2022-MSÜ), 27 Mart 2022'de yapılacağını açıkladı. Başvurular online ortamdan ya da bireysel olarak yapılacak. İşte detaylar...


  MSÜ SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları 13 Ocak - 09 Şubat 2022 tarihleri arasında alınacak. Başvurular ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla ya da 13 Ocak itibarıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak.


  Sınava başvuru yaparken HES kodu sorgulanıyor. Bu sebeple, başvuruyu yapmadan önce HES kodu edinilmeli. HES kodu hakkındaki detaylara Sağlık Bakanlığının, 'https://hayatevesigar.saglik.gov.tr i' adresinden erişim sağlayabilirsiniz.


  2022-MSÜ kılavuzu ÖSYM'nin internet adresinde yer aldı. Sınavla alakalı ayrıntılı bilgiye ÖSYM'nin, 'https://www.osym.gov.tr/TR,22531/2022-msu-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html' adresinden ulaşabilirsiniz. Belirtilen linkte başvuru kılavuzu, aday başvuru formu ve başvuru merkezleri bilgisi yer alıyor. Kılavuzun dikkatle incelenmesi öneriliyor.


  2022-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, Başkanlığımızca 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde uygulanacak olan ve başvuruları 11 Şubat – 07 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacak 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2022-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2022-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.


  SON DAKİKA GELİŞMELERİNİ ANLIK OLARAK ÖĞRENMEK İÇİN FİNANS7 HABER MOBİL UYGULAMASINI TIKLA İNDİR


  ÖSYM BAŞKANLIĞI

  2022-MSÜ: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri


  Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı

  2022-MSÜ Başvuru Kılavuzu

  2022-MSÜ Aday Başvuru Formu

  Başvuru Merkezleri  PAYLAŞ

  Son Yorumlar

  Henüz yorum bulunmamaktadır.

  İlginizi Çekebilecek Haberler