MSB'den Tüm Askeri Personele Promosyon Talimatı! Promosyon Güncellemesi Yapılacak

MSB'den Tüm Askeri Personele Promosyon Talimatı! Promosyon Güncellemesi Yapılacak

MSB tüm askeri birliklere talimat göndererek promosyonların güncellenmesini istedi.

Haberler 13 Kasım 2022 12:49 0
MSB'den Tüm Askeri Personele Promosyon Talimatı! Promosyon Güncellemesi Yapılacak

Polislere 27 bin TL promosyon anlaşmasının ardından Milli Savunma Bakanlığı tarafından personele verilecek promosyon gündemde yer almaya devam ederken yeni bir gelişme yaşandı. MSB tüm askeri birliklere talimat göndererek promosyonların güncellenmesini istedi.

Ege Ordu Komutanlığının, Ziraat Bankasına bir yazı yazarak 2021 yılında imza altına alınan promosyon sözleşmesinin çok düşük kaldıığı ve güncellenmesini istediğine yer verilmişti.

TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ercan Seki sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın tüm askeri birimlere talimat verdiğini kendisine ifade ettiğini söyledi.

Bakan Akar'ın Ercan Seki'ye yaptığı açıklamaya göre, hızla en z beş bankadan teklif istenecek. Kamu olup olmadığına bakılmaksızın en yüksek teklif veren banka ile promosyon anlaşması imzalanacak.

Hali hazırda Türk Silahlı Kuvvetlerinde aylık 200 TL'lik promosyon ücreti alınıyor.

Güncelleme talebinin uygun görülmesi halinde, Emniyet Genel Müdürlüğünün 3 yıl için yaptığı 27 bin veya Adalet Bakanlığının yaptığı 3 yıl için 25 bin TL'lik anlaşmanın temel kabul edilmesi bekleniyor.

Gelişmelerden anlık haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)

Seç