MSB'den son dakika: Bedelli askerlik celp dönemleri ve askerlik yerleri belli oldu

MSB'den son dakika: Bedelli askerlik celp dönemleri ve askerlik yerleri belli oldu

Son dakika haberi: Bedelli askerlik yerleri belli oldu. İşte sorgulama ekranı.

Son Dakika 18 Ocak 2023 10:18 0
MSB'den son dakika: Bedelli askerlik celp dönemleri ve askerlik yerleri belli oldu

Son dakika: Bedelli askerlik yerleri belli oldu.

Milli Savunma Bakanlığı bir son dakika açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada 2023 yılı bedelli askerlik celp dönemleri ile birlik yerlerinin belli olduğuna yer verildi. Milli Savunma Bakanlığı resmi açıklamasında , "Bedelli askerlik hizmeti kapsamında 2023 yılında silahaltına alınacak yükümlülerin celp dönemleri ile birlik yerleri belirlendi" denildi.

SORGULAMA EKRANI

Bedelli askerlik başvurusu yapan ve askerlik yerlerini öğrenmek isteyenlerin aşağıdaki linke gitmesi gerekmektedir. 

2023 BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR?

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, söz konusu yazısına şu ifadeler ile devam etti

"Yarın bedelli müracaatlarının sonucu açıklanacak. Açıklanmadan müjdeyi ben vermiş olayım… Bu yıl, bütün şartlar zorlanarak başvuranların tamamı 28 günlük temel eğitime alınacaklar. Yani parasını yatıran ve gerekli şartları taşıyan 225 bin gencimiz bedelliden yararlanabilecek.
Milli Savunma Bakanlığı, gençlerin mağdur olmaması için çok hassas ve titiz bir çalışma yürüttü. Temel askerlik eğitimi veren er eğitim birliklerinin sayısı ve kıtaya teslim olma periyotları artırıldı. Bu yılın bir benzeri çalışma önümüzdeki yıl da yapılacak. Başvuranların tamamına bedelli askerlik imkânı tanınacak. Müracaatını yapıp parasını yatırmış olanlar, önümüzdeki yılın değil, bir önceki yılın ücretleri üzerinden askere alınacak. Yıl sonuna kadar müracaatını yapıp kanun gereği iki ay içinde parasını yatıramayanlar ise yeni ücrete ve şartlara tabi olacaklar."

Ocak-haziran dönemi için bedelli askerlik ücreti 104 bin 84 lira 16 kuruş olarak belirlendi.

Yorumlar (0)

Seç