MSB duyurdu: Sivil hatlar artık kışlada kullanılabilecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

MSB duyurdu: Sivil hatlar artık kışlada kullanılabilecek

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sivil hayatta kullanılan GSM hatlarının kışlalarda da kullanılabileceği duyuruldu.

Haberler 3 Ağu 2023 23:33 1
MSB duyurdu: Sivil hatlar artık kışlada kullanılabilecek

Son dakika: MSB sivil hayatta kullanılan GSM hatlarının kışlalarda da kullanılabileceği duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sivil hayatta kullanılan GSM hatlarının kışlalarda da kullanılabileceği duyuruldu. Askeler, kullandıkları GSM hattının bayisine müracaat ederek ücretsiz bir şekilde GSM hatlarını kısıtlı hale getirebilecek.

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) düzenlediği basın toplantısında, "Askercell" ile ilgili açıklama yapıldı.  MSB, sivil hayatta kullanılan GSM hatlarının artık kısıtlı özellikteki telefonlarla kışlalarda da kullanılabileceğini açıkladı. 

Açıklamada, “Erbaş ve Erlerimizin kullanımına sunulan ‘Askercell’ uygulaması kapsamında; askerlik hizmeti öncesinde kullanılan hatların herhangi bir ücret ödemeden kısıtlı hatta çevrilmesi, terhisi müteakip ise yine eski hattın özelliklerine döndürülmesi konusunda düzenleme gerçekleştirilmiştir. Böylelikle askerlerimiz, sivilde kullandıkları hatlarını askerlik hizmeti süresince kullanma imkanına kavuşmuştur” denildi. 

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Kimin ne oldugunu nerden bilecekler ya bilgi fotograf istihbarat paylasirlarsa .