Motorine yeni indirim açıklandı: Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Motorine yeni indirim açıklandı: Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak

Son dakika haberi: Motorine yeni indirim geleceği açıklandı. İşte indirim miktarı ve indirimin geleceği tarih.

Emtia 11 Kasım 2023 0
Motorine yeni indirim açıklandı: Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak

Son dakika: Motorine indirim geliyor.

Brent petrol fiyatında yaşanan düşüşün ardından akaryakıt fiyatları için beklenen indirim haberi geldi. Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre motorinin litresine yeni indirim geleceği bildirildi. İşte indirim miktarı ve tarihi.

MOTORİNE İNDİRİM GELİYOR

Ekim ayında motorinin litresinde de 2 lira 92 kuruş indirim yapılmasının ardından 17 Ekim günü yeniden 2 lira 25 kuruş zam yapılmış, 31 Ekim 2023 tarihinde ise 1,57 TL indirim yapılmıştı. Pompaya yansıyan indirimle motorinin litresi İstanbul, Ankara ve İzmir'de ortalama olarak 38-38,50 TL aralığına gerilemişti.

Sektör kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Pazartesi günü motorinin litresine 1.50 TL indirim yapılması bekleniyor. İndirimin ardından motorinin litresi İstanbul, Ankara ve İzmir'de ortalama olarak 36-37 TL aralığına gerileyecek.

BENZİNE İNDİRİM GELECEK Mİ?

Benzinde ise 0.66 kuruşluk indirime gidildi. İstanbul, Ankara ve İzmir'de ortalama olarak motorinin litresi 38-38,50 TL, benzinin litresi ise 34-35 TL aralığına geriledi. Benzinin litresinde şuan için bir indirim veya zam beklentisi bulunmuyor. 

Finans7.com I Ankara

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç