Motorine depoda 68 lira zam geliyor: Sıra benzinde
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Motorine depoda 68 lira zam geliyor: Sıra benzinde

Motorin litre fiyatına bugün gece yarısından sonra zam geleceği açıklandı. Depoda 68 liralık bir zam geliyor.

Emtia 12 Haz 2024 0
Motorine depoda 68 lira zam geliyor: Sıra benzinde

Son dakika: Brent petrol yükseliyor Motorine zam geldi: Sıra benzinde.

Motorin litre fiyatında kötü haber geldi. Tarımdan taşımacılığa kadar her yerde kullanılan mazotun litre fiyatına zam geleceği açıklanırken zammın brent petrol kaynaklı olduğu öğrenildi.

Geçen hafta 77 dolara kadar gerileyen brent petrol ile birlikte motorin ve benzine 1 liranın üzerinde indirim gelmiş, mazot 40 lira seviyesine kadar, benzin ise 41 lira sınırına kadar gerilemişti.

Yeni haftaya brent petrol yükselişle başladı ve kademeli şekilde önce 80 dolar sınırı aşıldı. Şimdi de brent petrol varil fiyatı 82 dolara kadar çıktı. Yaşanan yükseliş, hızlı şekilde fiyatlara zam olarak yansıyacak.

ZAM MİKTARI BELLİ OLDU

Sektör kaynaklarından gelen son dakika bilgilerine göre mazotun litre fiyatına bugün gece yarısından sonra 1.34 TL'lik zam geleceği öğrenildi. Zamlı fiyatlar 13 Haziran 2024 tarihinden itibaren pompa satış fiyatlarına yansıyacak.

50 litrelik bir depo dolduracaklar bugün 1964 liradan depoyu doldurabilecek. Yarın ise 2031 liraya depo dolacak. Depoda 68 liralık fark olacak.

Gelecek zam ile birlikte 40 liranın altına düşen mazot fiyatı yeniden 40 liranın üzerine çıkacak.

Zamla birlikte motorin litre fiyatı İstanbul'da 40.62 TL seviyesine çıkacak. Ankara'da 431.60 TL, İzmir'de ise 41.99 liraya kadar yükselecek.

BENZİNE ZAM GELECEK Mİ?

Benzine şimdilik bir zam yok. Ancak brent petrolde yaşanan yükseliş, yakın zamanda benzine de bir zam geleceğini gösteriyor.

İstanbul'da benzin 41.21 TL iken Ankara'da da aynı fiyattan satılıyor. İzmir'de ise 41.47 TL.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç