MiT KPSS'siz personel ve memur alımı yapacak

MiT KPSS'siz personel ve memur alımı yapacak

MİT bünyesine , farklı kadrolarda istihdam etmek üzere personel ve memur alımı yapılacak.

KPSS'siz Personel Alımı 19 Ocak 2023 21:57 0
MiT KPSS'siz personel ve memur alımı yapacak

MİT'e personel alımı kararı geldi.

MİT bünyesine personel alımı hakkında son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada Milli İstihbarat Akademisi'nin kurulacağına yer verildi. Bugün meclise gelen ve gelecek hafta görüşülecek Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinde MİT bünyesinde bir Milli İstihbarat Akademisi kurulacağına , kurulacak akademi bünyesinde lisansüstü eğitimi verileceğine yer verildi.

Kanun teklifinde yer alan madde şu şekilde:

MADDE 7- 1/11/1983 tarihli ve 2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanununa aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 3- MİT bünyesinde; Milli İstihbarat Akademisi adıyla, istihbarat ve milli güvenlik ile ilgili alanlarda lisansüstü eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yaym yapmak üzere bir yükseköğretim kurumu kurulmuştur.

Milli İstihbarat Akademisinin akademik ve idari teşkilatlanması, çalışma usul ve esaslan ile diğer hususlar, MİT tarafmdan hazırlanan ve Cumhurbaşkam tarafmdan onaylanan yönetmelikle belirlenir."

NASIL OLACAK?

Kanun teklifinin meclisten geçmesi ile birlikte MİT bünyesine üniversite mezunları arasından eğitim verilmek üzere personel alımı yapılması bekleniyor. İlanlar yayınlanınca haberdar olmak için TIKLA İNDİR

GÜNCEL İLANLAR: 4 KADRO İÇİN BAŞVURULAR ALINIYOR

MİT kariyer sayfasına baktığımızda istihbarat uzmanı, dil uzmanı, mühendis, koruma ve emniyet memuru kadroları için başvuruların kabul edildiğine yer verildi. Söz konusu personel alımlarına başvuru yapmak isteyenlerin "https://www.mit.gov.tr/mks/index.html#" adresine gitmesi ve detaylı bir özgeçmiş ile müracaatını yapması gerekmektedir.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;