Mit Akademisi KPSS'siz personel alımı başvurusu başladı Milli İstihbarat Akademisi 2024 şartları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Mit Akademisi KPSS'siz personel alımı başvurusu başladı Milli İstihbarat Akademisi 2024 şartları

MİT Akademisi tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında sınavsız personel alımı başvurusunun başladığına yer verildi.

KPSS'siz Personel Alımı 30 Haz 2024 23:07 3
Mit Akademisi KPSS'siz personel alımı başvurusu başladı Milli İstihbarat Akademisi 2024 şartları

Son dakika: MİT'e personel alımı başvurusu başladı.

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya baktığımızda 2024 2025 güz dönemi akademi başvurularının başladığına yer verildi.

"Millî İstihbarat Akademisi 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi lisansüstü programlarına başvurular başladı. Başvurular 26 Haziran- 5 Temmuz 2024 tarihleri arasında basvuru.mia.edu.tr adresi üzerinden çevrimiçi olarak alınacaktır" ifadeleri ile yayınlanan son dakika açıklamasında başvuruların başladığına yer verildi.

Açıklamada başvuru takvimine şu şekilde yer verildi:

26 Haziran – 5 Temmuz 2024 : Başvurular
11 Temmuz 2024 : Bilimsel Yazılı Sınava Girmeye Hak Kazananların İlanı
18-19 Temmuz 2024 : Bilimsel Yazılı Sınav
31 Temmuz 2024 : Mülakata Girmeye Hak Kazananların İlanı
9 Ağustos 2024 : Mülakat Sınavı
12 Ağustos 2024 : Nihai Sonuçların Açıklanması
14 Ağustos 2024 – 16 Ağustos 2024 : Kesin Kayıt Tarihleri
20 Ağustos 2024 – 21 Ağustos 2024 : Yedek Kayıtlar

Başvuru şartları

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

1. Millî İstihbarat Akademisi bünyesinde açılacak lisansüstü programlara sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilir.

2. Tezli Yüksek Lisans programlarına başvuracak adayların en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarından (en az 2.5 genel ağırlıklı not ortalaması ile) mezun ya da mezuniyet aşamasında olmaları gerekmektedir. (Not ortalaması 100’lük sistemden farklı olan adayların, mezun oldukları üniversiteye ait dönüşüm tablosu bulunmaması halinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının tablosu kullanılacaktır.)

3. Henüz mezun olmadan başvuru yapanlar, kesin kayıt tarihlerinde üniversitelerinden ya da E-Devlet üzerinden alınmış mezuniyet belgelerini ibraz etmek ve YÖKSİS’te mezun olarak yer almak zorundadırlar.

4. Adayların üniversite ve genel ağırlıklı not ortalama bilgileri YÖKSİS üzerinden alınacaktır. Bu nedenle YÖKSİS kaydı olmayanların, mezun ya da mezuniyet aşamasında oldukları üniversitelerinden gerekli kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Bilgileri YÖKSİS üzerinden alınamayan adaylar başvurularını tamamlayamazlar.

5. Yüksek Lisans programlarına başvurabilmek için ALES’ten (SÖZ/EA/SAY) en az 75 puan (GRE/GMAT için muadili) almış olmak gereklidir. ALES/GRE/GMAT sınavları sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 5 (Beş) yıl süreyle geçerlidir.

6. İngilizce Yabancı Dil Sınavı: Yüksek Lisans programları için İngilizce YDS ya da EYDS’den en az 80 veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası İngilizce  sınavlarından en az bu puanın muadili bir puan alınması gereklidir. Bu sınavlar yapıldığı tarihten itibaren 5 (Beş) yıl süreyle geçerlidir. (12 Haziran 2019 tarihinde veya sonrasında açıklanan sınav sonuçları kabul edilecektir.) TOEFL ve PTE Akademik sınavları 2 yıl geçerlidir. (Başvurularda YÖKDİL İngilizce puanı kabul edilmemektedir.)

7. Başvuran adayların her ne sebeple olursa olsun bir yükseköğretim kurumunun lisansüstü programından çıkarılmamış olması gerekmektedir.

8. Adaylar, ilgili Yüksek Lisans programının yürütüldüğü Ana Bilim Dalı ve Enstitü tarafından ilan edilecek tüm sınav ve mülakatlara katılmak zorundadır. Aksi takdirde başarı değerlendirmesinde dikkate alınmayacaklardır. Bu süreçte mazeret kabul edilmemektedir.

Başvuru kılavuzuna gitmek için Tıklayın

MİT Akademi başvurusu nasıl yapılacak?

MİT Akademi başvurusu "https://basvuru.mia.edu.tr/" adresi üzerinden e devlet girişi ile yapılacak. Kadın erkek ilana başvuracak diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için > TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 20 Gün Önce
yanlış anlamıyorsam ingilizce biliyor olmak gerekiyor
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Önlisans ları üniversitelerden kaldırmak lazım hiçbir işe yaramıyor okumayın boşuna
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Ya işlemedikleri kopya suçu yüzünden okuldan uzaklaştırma cezası aldıysa öğrenci, onun suçu ne?