Milyonlarca gence vergisiz telefon verilecek: Bakan Kacır açıkladı

Milyonlarca gence vergisiz telefon verilecek: Bakan Kacır açıkladı

Son dakika haberi geldi: Gelen haberde Sanayi Bakanı Kacır, vergisiz telefon için çalışmaların sürdüğünü ve kısa sürede açıklanacağını söyledi.

Ekonomi 6 Eylül 2023 11:39 0
Milyonlarca gence vergisiz telefon verilecek: Bakan Kacır açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan vergisiz telefon açıklaması.

Kabineden sonra basın mensupları ile bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. TEKNOFEST ile ilgili açıklamay apan Bakan, son gün yağmur yağmaması durumunda daha fazla katılımcı olacağını, toplamda 940 binden fazla kişlinin Teknofest'e ilgi gösterdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da TEKNOFEST'e katıldığını söyleyerek sözlerini sürdüren Bakan Kacır, "Zannediyorum 14 bakanımız TEKNOFEST'e katıldı. Yani bakanların da en fazla ilgi gösterdiği organizasyon olmuş oldu. Şimdi 27 Eylül'de İzmir'de bu yılın son TEKNOFEST'i yapılacak. İnşallah İzmir'de de yeni bir rekora imza atarız" dedi.

Rusya'nın Türkiye yatırımları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya temasları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Kacır, "Rus iş insanlarının Türkiye'de önemli yatırımları var. Sanayi sektöründe de önemli yatırımları var. O yatırımları devam edecek. Biz de pek çok ülkede olduğu gibi onları teşvik etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz. Rusya'dan Türkiye'ye çok yoğun yatırım ilgisi var. Bazı alanlarda Rusya ile daha stratejik işbirlikleri de mümkün. Karşılıklı kabiliyetlerimizin güçlü olduğu alanlarda işbirliğini de arttırmak istiyoruz" dedi.

VERGİSİZ TELEFON

Açıklamasının devamında vergisiz telefona değinen Bakan Kacır, bazı değerlendirmeler yapıldığını ve değerlendirmelerin yapılması, tamamlanmasından sonra açıklanacağını söyleyerek, "Detayları çok kısa zamanda nihai açıklamayla beraber kamuoyu öğrenmiş olacak. Türkiye, genç bir ülke, yaş ortalamamız 33. Örgün eğitimde, üniversitelerde milyonlarca öğrenci var. Bütün bu gençlere bizim verdiğimiz bir takım sözler var. Bizim bu sözleri adım adım tutmak gibi bir gayemiz var. Yani henüz seçimin üzerinden bir kaç ay geçti ama Sayın Cumhurbaşkanımız bir an evvel verdiğimiz bütün sözleri tutmak konusunda da ilgilileri, bizleri talimatlandırıyor. Normalde 5 yıllık bir dönemimiz var ama ertelemek değil gayemiz. Bir an evvel milletimize verdiğimiz sözleri tutmak niyetindeyiz" dedi.

Vergisiz telefon için Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir sonraki kabine toplantısını işaret etti. Yeni kabinenin 18 Eylül'de yapılması bekleniyor. Ücretsiz telefon detayları netleştiğinde bildirimle haberdar olmak için finans7'yi takipte kalın.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç